Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Çalar Saat  >  Güncel Yazı

Çalar Saat: Gizemli Sorular

Tarafından   /  18 Ocak 2016  /  13 Yorum

No Gravatar

Gazeteci-Yazar Hamza Yardımcıoğlu ve Araştırmacı-Yazar Serhat Ahmet Tan tarafından sunulan Çalar Saat programının “Gizemli Sorular” isimli bölümü yayınlandı.
 

Çalar Saat programının bu bölümünde takipçilerden gelen bazı sorular ele alınarak bu sorulara yanıtlar arandı.
 
Bu bölüm takipçilerden gelen “Gizemli Sorular” ve işlenen bazı konu başlıkları:
 
Orion Kuşağı ve Enok Kitabı
Marduk Gezegeni ve Gözcüler
Dünyadaki Melez Irk Nedir?
Kur’an-ı Kerim’de geçen Sirius Sistemi
Nefiller nedir ve nerede geçiyor
Uzaydan gelmiş varlıklar ve Gökten geldiği söylenen tanrılar aynı mıdır?
En düzgün Kur’an-ı Kerim meali kimindir?
Elmalılı Hamdi Yazır Meali
Ragıp El İsfahani Lügatı
Allah insanı neden yaratmıştır?
Haris’ten önce Şeytanlar var mıydı?
 

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum konuları
4 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
7 Yorum yazarları
tayfunMehmetnihanYrdnrGlmsrsecret_key Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
abdurrahman yördem
Ziyaretçi
abdurrahman yördem

Tevrat veya başka bir kitap, efsane, diğer inançlardaki olayları, batılıların uslubundan önce KURAN-I KERİM ışığında incelemek daha faydalı olur diye düşünüyorum. Meleklerin, cinlerin , şeytanın özellikleri hakkında Kuran ne diyor. Bunu iyi anlamadan Konular hakkında yapılacak yorumlar; İnsanlık tarihinde yapılan tahrifatları Kabul etmek anlamına gelecektir. Sizler, İslam Alimleri sayılırsınız. Yazılarınız, konuşmalarınız geleceğe kaynak olacaktır. Sizi takip edenlere referans olacaktır. Kuran-ı Kerim’de şeytan; insana düşmanlığını ve taktiğini Rabbimize şöyle anlatır: Araf 16 Dedi ki: ‘Madem öyle, beni azdırdığından dolayı onlar(ı insanları saptırmak) için mutlaka senin dosdoğru yolunda (pusu kurup) oturacağım.’ Yıllar önce bir kitap okumuştum, Çok etkilendim, Başkasının eline geçmesin diye… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

O kitabı bulabilirmisiniz syn yördem
eskilerin metelleride çok doğa üstüdür
Melekleri ,cinleri,cin düğünlerini,görenler bunlarla dolu hikayeler çoktur
Siz ğamam ve kudret helbasında takılı kaldınız değil mi
Birde adem ve havvaya giydirilen giysiler yorumunuz da ilginç öyle bir durum da olabilir mantık çerçevesinde
Nano teknoloji gerçekten muazzam
İlerde daha neler göreceğiz

erhan
Ziyaretçi
erhan

Ahmet Bey ve Hamza Bey teşekkürler. Son dönemlerde tv de ve sosyal medyada, İslam’daki Mehdi kavramının israiliyattan geldiği, yahudilerin-küresel güçlerin kendi mesih lerini çıkarmak-getirmek için, İslam’a mehdi hadisleri yerleştirdikleri, bunların kendi kehanetlerini hakmış gibi göstermek niyetiyle yapıldığı vb. yorumlar yapılmakta. Şimdi Kütüb-i Sitte’de ve sair Hadis eserlerinde yer alan bir çok sahih Hadis-i Şerif’ler var İslam Mehdisi ve deccal hakkında. Hatta, Amik ovasındaki savaş ve-veya Melhame-i Kübra ve Nuzül-ü İsa hakkında. Bu Hadis-i Şerif’ler için ne dersiniz? Kur’an’da Mehdi kavramı geçer mi? İsa A.s. geri gelecek mi? Bu zuhurlar olacaksa tarihleri açısından öngörüleriniz nelerdir? Bunlar neden İslam dışı olarak gösterilmek… Devamını Oku »

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Necm 10.ayet Derken kuluna vahy etti,ne vahyettiyse Necm suresi siriusu anlamanın yolu sanki 7-8-9ve 10.ayetlerde gizlidir Surenin necm e yeminle(başlaması)yani şiğra ya and etmesi,burda kuvvetli bir tesiratın cereyan ettiği,sanki 10ayette yakınlaşan yıldızın kunumuyla bu rahmani nübüvvet gerçekleşmiştir,ve 10.ayette zaten kuluna vahyetti diyor,aslında surenin içeriği bir ispat içindi,bizlere ikra ilk kelamın nasıl nübüvvete dönüştüğünü delillendiriyordu Lakin yazıklar olsun ki bizler göremedik Sirius A ve sirius B ye and eden rab bu iki yıldızın 49.9yılda bir çizdiği yay tavafını ,yakınlaşmasını anlatıyordu Demekki ,o çizilen yayda ve yakınlaşmada bir kutsiyet vardı,bir emniyettttt,birrrr emannnnn,vardı anddddd edennnnn rabbbbbb bunaaaa andddddd ediyorsaaaaas,aheyyyyy sennnn boşa yaşıyonnnnn beeee,sennnn… Devamını Oku »

nihan
Üye
nihan

yazmaktan vazgçme arkadaşım
seni bilen biliyor,
bildiğin şeyleri bizimle paylaşmaya devam et
necm suresi ve diğer sözlerin ilginç,
zaman yolcularının bu videoda senden hiç bahsetmemiştir olmalarına
şaşırdım ve yadırgadım..
zira çok basit soru sorup bu siteye pek katkı sunmayanların
adı anılırken secret keyi de anmalarını
veya teorilerinden hiç olmazsa bazılarını
irdelemelerini isterdim..
olsun arkadaşım senin kıymetini bilenler olarak yanındayız..

secret_key
Ziyaretçi
secret_key

Nihannnn selam:) Ya benden bahsetmek zorunda değiller ki Sanırım tiwiter deki soruları almışlar Bende tiwiter olmaması onların suçu değil ki benim suçum Belkide siteyi okumuyor olabilirler burdaki soruları görmemiş olabilirler Başka şeye kızmıştım nihancım ,beni az çok tanımışsındır saman alevi gibi çabuk geçiyor kızdığım şeyler Teşekkurler arkadaşım Seni koruyucu meleğim gibu hissetmeye başlayacağım yakında 🙂 Nihancım ben buraya değer bulmaya gelmedim Sadece içimdeki saçmalayıp durana mani olamıyorum,okadar Belkide bir şirk içerisindeyim,belkide …belkide… belkide Belkide gerçek adımı burada zikr etmemem sebeplerden bir diğerli olabilir Lakin şunu bilin amacım bir gizemli insan yaratmak değildir sayın hocam,birgün herhangi bir kitap fuarında yanınıza geleceğim… Devamını Oku »

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Ben Bu İkiliye Hayranım.
Ayrıca Sayın Araştırmacı Yazarlarımızın, Sorularımıza da yanít vermesi Cok Güzel..
Calışma İcinde, O koşusturmada ….
Calar Saati Hazírlayíp Sunmaları da Süper.

Saygılar.

nihan
Üye
nihan

sizi tivitirda da görmüştüm
burada da yazıyorsunuz arada sırada.
çok alakasız olacak ama
sizin sesli harflerle bir sorununuz mu var?
(:

YrdnrGlmsr
Ziyaretçi
YrdnrGlmsr

Ayrica Üçüncü, İzleyisim.
Hem de Telefonumu Anfilere Bagladım.
Evin İcine Konuklar Gelmislerde
Vidio Evimde Cekilmis Gibi Oldu.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Serhat Bey Dünya gezegenin yörüngesinde bir uzay istasyonu olduğundan bahsetti ve bu istasyon Marduk’la olan iletişimi sağlıyordu. ‘Black Knight Satellite’, bu dönemden kalmış olabilir mi? Her ne kadar UFO araştırmacıları konusunu teşkil etse de, NASA’nın (şuan kaldırıldı) sitesinde de yer alan bu bilinmeyen cisim akıbeti konusunda ne düşünüyorsunuz?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Serhat Bey’in Sibirya bölgesinde yaşayan Mamut’ların midelerinde tropikal iklimde yetişen bitkilerin bulunması, Dünya’daki iklimin kutup bölgelerine doğru çok daha ılıman ve gezenin çoğunluğunun da sularla kaplı olduğunu düşünebiliriz. Bu konuya şöyle bir yorum veya teorem üretsek: Tarihin eski devirlerinde Dünya gezenin yörüngesi Güneş’e daha yakın bir yörüngede döndüğünü farz etsek. Mars gezegenin ötesinde bulunan Astreoid kuşağı bulunmamaktaydı. O dönem Astreoid kuşağında iki tane gezegen olduğunu varsaydığımız da, bu iki gezegenin çeşitli sebeplerden dolayı çarpışıp parçalandığını ve Astreoid kuşağını oluşturduğunu düşündüğümüzde, Dünya gezegenin de parçalanan bu gezegenlerin çekim kuvvetlerinin dağılması vs gibi durumlardan ötürü, Dünya gezegeninin Güneş’e yakın olan yörüngesinden sapıp… Devamını Oku »

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Ayrıca, Kur’an Kerim’de bahsi geçen; “Hani Yûsuf babasına söyle demişti; ‘Babacığım ben rüyada, gerçekten on bir yıldızla, güneş ve ayı gördüm; onları bana secde ederlerken gördüm.’ ” (Yûsuf, 12/4.) ayette 11 tane gezegenden bahsediliyor ve şuan 8 gezegen ve bugünlerde Plüton’nun ötesinde matematiksel metoduyla yeni bir gezegen keşfi yapılmak üzere.. Geriye kalıyor 2 gezegenin kayıp olduğudur. Bu ayet ışığında baktığımızda kayıp gezegenleri halen bilmediğimizi görüyoruz. Marduk Gezegeni veya başka gezegenler var olmaması için bir neden de olmamalı.
11 Gezegen konusunu nasıl yorumluyorsunuz?

tayfun
Ziyaretçi
tayfun

En düzgün Kur’an-ı Kerim meali kimindir? cevap: İmam İskender Ali EVRENOSOĞLU’nun tefsiri kalu bela:yemin gününe dikkat…dünya da iken,ruhumuzu,fizik vücudumuzu,nefsimizi,irademizi ölmeden önce teslim edeceğimize dair ALLAHU TEALA,bizden yeminler alıyor….ve din adamların vaazlarda bu yeminlerden bahsetmiyor….çünkü [[Âdem (a.s)’dan başlayarak bütün insanların sırtlarından, onların çocuklarını çıkarıyor; onlardan da onların çocuklarını çıkarıyor ve baştan sona kadar bütün Âdemoğullarını etrafında topluyor. Orada, İndi İlâhi’de, herkes Allah’ı görüyor ve işitiyor; kalp gözüyle, kalp kulağıyla…İlk insan Âdem (a.s)’dan kıyâmet günü yaşamakta olan son insana kadar herkes nefsiyle, ruhuyla ve fizik vücuduyla orada. Ve Allahû Tealâ diyor ki: “Elestü bi Rabbiküm, Ben, sizin Rabbiniz değil miyim?” Hepimiz diyoruz… Devamını Oku »

Bunlar da ilgini çekebilir

Çalar Saat: Osmanlı’da Mason Locaları ve Faaliyetleri

Devamını Oku →