Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Analiz  >  Güncel Yazı

Serhat Ahmet Tan: Gerçek mi?

Tarafından   /  17 Mayıs 2014  /  17 Yorum

No Gravatar

 

 

Biz Marksist biliyorduk…

 

Öyleydiler. Bu açıktı…

 

Hatta yıllarca şunu demiştim, arkadaşım olan Kürtlere…

 

Eğer inançlı bir yol seçilip Kürt siyaseti bu temel üzerine oturtulmuş olsaydı. Şimdi aradan geçen bunca kayıp yıl, bunca can, bunca para, hiç birisine gerek olmazdı…

 

Kürtler, dilekleri neyse çoktan elde etmiş olurlardı.

 

Biz Marksist biliyorduk bu siyasetin omurgasını…

 

Şimdi sanki öyle değillermiş gibi…

 

İslami Kürt kongresine ne demeli?

 

Geçen gün Diyarbakır’daydım…

 

Sohbet dönüp dolaşıp siyasete geliyor…

 

Normal sohbet silinip gitmiş…

 

Şunu sordum bazı gençlere;

 

Peki samimi mi?

 

Bu yöneliş gerçek mi?

 

Gençler çok umutlu…

 

En geniş kitleyle buluşacaklarını düşünüyorlar…

 

“CHP de çarşaf açılımı yapmıştı, ona benzemesin” dedim;

 

“İmkânsız, olmaz ha!” dediler…

 

İnanmışlar…

 

Ben şüpheliyim…

 

Dedim ki;

 

Etkileşim var mı? Yani çift yönlü mü?

 

“Yani” dedim;

 

İslamcılar veya demokratlar, yani merkezi güçler PKK’yı etkileyebiliyorlar mı?

 

Öyle ya PKK orada hazır kıta bekliyor…

 

O da etkilenmiyor mu?

 

Hepsi sustu…

 

“Çok zor” bile diyemediler…

 

“Ben söyleyeyim” dedim;

 

İmkânsız…

 

Bir arayış var, bu açıkça görülüyor…

 

Doğru bir yöne çevrilmiş gözler…

 

Fakat ben şüpheliyim…

 

Kürt siyaseti en geniş kitleye ulaştıkça, giderek güçlenir mi? Yoksa içi boşalmış mı olur?

 

Eski sol literatürde bunun ismi “yozlaşma” idi…

 

Bakış açısına göre değişir…

 

Başarılabilirse ve gerçekse, samimiyse, bana göre gerçek devrim işte tam da budur…

 

Biraz şüpheliyim.

 

PKK’yı izlemek gerek…

 

Kürtlerin arayışı gerçek ise ne olur, biliyor musunuz?

 

Bir mucize olur ve ünlü Osmanlı aliminin Ortadoğu hakkındaki bütün öngörüleri gerçekleşir…

 

Kuzey Irak, sonra Irak’ın tamamı, sonra Suriye, Lübnan, hepsi Türkiye ile birleşir.

 

Türkiye ile İsrail, komşu olurlar…

 

Hatta İsrail bile bakarsınız bu birliğe katılmak isteyebilir…

 

Bunu ancak Kürtler başarabilir…

 

Kürt siyasetinin yeni arayışları gerçek ise;

 

Suriye Kürtleri Esad ile değil, Türkiye ile yan yana gelmek zorunda kalırlar…

 

Düşünebiliyor musunuz? Bütün dengeler bir anda değişir.

 

Bunu Kürtler yapabilir…

 

Ben şüpheliyim ama umutsuz değilim…

 

PKK da değişmeye başlarsa, hatta yeni yönelişin zorunlu kıldığı tavsiyeye ikna olursa…

 

Bu bir mucize olur…

 

Bunu sadece Kürtler başarabilir…

 

Şüpheliyim ama inançlıyım.

 

Yaşadıklarımız hayal mi yoksa gerçek mi?

 

Serhat Ahmet TAN

 

 

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
17 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
8 Yorum yazarları
hemicudaSUYOLUahmet bekkiahmet bekkisecretkey Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yavuz ornek
Ziyaretçi
yavuz ornek

Kuzey Irakta oturanlara vize uygulanmasın. hatta sınırlar kaldırılsın. ama birileri bunu istemez ve bir şekilde engellerler. o da malumunuz.

ahmet bekki
Ziyaretçi

arkadaslar burda bir siyaset yok! siyaset amacida yok. gecen 33 seneye bir bakalim bu bolgede hic siyaset yapılmis mi? erdogan siyaseti oraya goturdugu icin bunlar oluyor. deccal mekanizmasinin yaptigi filmlerde bunlara skinchanger deniyor!! bunlar hersey olur muslumanda olurlar. filmlerinde ayi olarak betimlemisler… ancak kalabalik olduklari yerde seslerini yukseltebilirler!!! bu sebeple yapilan yollar tren ve havaalanlari cok onemli!!!!!! baskalrini sokmadiklari yerde sesleri yuksek cikiyor. bu sebeple bunca yil surdu bu is. bakin abim gitmis diyarbakirda gormus. daha cok gidilmeli!!! nerde diyarbakir karpuzu? yok. ne var has has!! artik teror bu sekilde mermi sıkmıyor. esrar satiyor… bana gore hz. isa o kısık… Devamını Oku »

ALİ ŞAHİN
Üye
ALİ ŞAHİN

kuzey ırağı yönelişi bu yöne doğru

ahmet bekki
Ziyaretçi

68. Kalem Sûresi Mekke döneminde nâzil olmuştur. 52 âyettir. Adını ilk âyette geçen “kalem” kelimesinden almıştır. 17, 33 ve 48-50. âyetleri Medine’de inmiştir. Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla 1. Nûn. Kaleme ve (onunla) yazılanlara andolsun. 2. (Resûlüm!) Sen Rabbinin nimeti sayesinde bir mecnun değilsin. 3. Doğrusu senin için elbet kesintisiz (ve minnetsiz) bir mükâfat vardır. 4. Ve şüphesiz sen, pek evrensel/genel geçerli mükemmel bir ahlâk üzerindesin.[1] 5-6. Fitneye (deliliğe) tutulanın hanginiz olduğunu, yakında göreceksin, onlar da görecekler. 7. Şüphesiz Rabbin, O, kendi yolundan sapanı en iyi bilendir. O, doğru yolu bulanları da en iyi bilendir. 8. Artık (seni ve Kur’an’ı)… Devamını Oku »

secret key
Ziyaretçi
secret key

soma da katledilen kardeşlerime Allahtan rahmet diliyorum ,çok acı ve zor günler yaşıyoruz ateş de düştüğü yeri yakıyor tiyatro seyreder gibi seyrediyoruz faciayı bir sürü yalan dolan speküle faaliyetler bizim içimizdeki vicdanı koparıp atmışlar içimizden insanlar artık katliamlara kazalara alışkanlık kazanmış bir nevi antikor üretmiş bünyelerimiz acıya karşı ,ırak ta milyonlarca insan katledildi sadece izledik ,suriyede katledildi sadece izledik ,irana niye bulaşmıyorlar sizce ?acep iranın zaten kendi hiyerarşik düzenlerinin tohumu bir ülke olduğundan olmasın sakın ,her neyse acımız çok büyük ,ama şu var sübliminal bir çok alanda halklar hazırlanıyor bu tarz facialara kiliplerle raklamlarla ,hayko cepkinin kilibi somayı anlatıyor ,kety… Devamını Oku »

ahmet bekki
Ziyaretçi

Evet bu seddi kıran araclari LSD denemesidir ve 68 doneme bunun uygulamasinin tabanda denendigi en uc noktasi olmustur. bu madde alindiginda anlam boyutu ile olan perde aralanir ve kisileri diger suretleri ile (anlam butunlugu) gorebilir duruma gelinir. bu sekilde yasamaya alisan kisi sirinler ile direkt irtibatta bulunurlar. kisisel tecrubemde anladigim bu mavi enerjiden meydana gelen bilinc burada kendisini sabitlemeye calistiginda ustu tuvarlar asagi dogru eriyen yagmur damlasi gibi bi vaziyet almaktalar. ayni uzayli tiplemeleri gibi… simdi bu duruma giren kisi kendisini karsidan gorebilir yani kendi anlam karsiligini gordugunde ki o durumun farkina varmasi etkinin gecmesiinden cok sonra olabilir yada bu… Devamını Oku »

secretkey
Ziyaretçi
secretkey

ahmet mekki kardeşim konuyu tam açıklamalı atmalısın buraya bence anlamayan da anlasın ,lsd’yle de fazla uğraşma tavsiyem:)rahmani yol dururken neden şeytani yol seçiyorsun ?lsd sadece kimyasaldır ,ozaman senin tabirinle hızır dediğimiz şahsiyet lsd yi çekip çekip zamanlar arası kapı aralıyordu ya çıkar laf ,bu tehlikeye mahal vermemek gerek ,ozaman şunu diyebiliriz lsd kimyasalı şeytanilerin eline geçmiştir ve şeytaniler bu kapıyı lsdyle açmışlardır ,ama birde rahmani boyutu işin içine katmak gerekir ,insan sadece lsdyle boyut atlamaz zikr-i daim ve murakabelerle bu durum söz konusudur ama sadece rahmanilere şeytaniler kimyasalla işin içine dahil olabilirler ,hal böyleyken arzı ihata etmiş olan şeytani ruhlar… Devamını Oku »

ahmet bekki
Ziyaretçi

ustam elbette lsd amac degil bu iblislerin elindeki arac gelistirdikleri bir deneme… zamaninda absent vs. icerek bu 3harfliler ile boyut araligina giriyorlar. bu kahin vs da vinci gogh vs vs. tum bu mekanızmanın buyuk parcalari. SİMDİKİ BUYUK TEHLİKE GİDA GDO OZELLİKLE MİSİR….. amacim lsd ovmek degildi.. zaten 1 kdamlaya bir sekilde maruz kalinmasi o kisinin o kisi olmaktan bir daha ve geri donusu olmayan bir yola girdigini anlatabilmek ti amacim. ancak yazdigin bu satirlardan cok memnunum cunku ista kaygi bu zaten. ben pek korkutamamısım yazıda sanırım. elbette onemli olan sehadet parmaginin goze olan bagi fikirdeki zikir ile kamcilamak.. UYUSTURUCU KONUSU… Devamını Oku »

ahmet bekki
Ziyaretçi

X-Men: Days of Future Past.. 2014 yapimi 70lere geri donen vs..

ahmet bekki
Ziyaretçi

Ogle vakti o sokaga girmeyi dusundugunde gogsunden karnına suzulen titrek korkunun eseretinde olanlardan degiliz bacagi kirip sallana sallana giriyoruz bu sokaklara yıllardır:

hayati ana caddelerde araba icinde, guya korunakli hayatlarinda olanlaradir sesim:

ahir zamanda kimsenin elinden bisi icilmez. kapali kutu pisstt.
V arkadas diye bisi YOKTUR!!!

BU HİKAYEYİ DİNLEYİN:

what is The metriX [Fmix]
https://vimeo.com/97354110
;

what is The metriX [Qmix]
https://vimeo.com/97352672

saygilar…

secretkey
Ziyaretçi
secretkey

selam Ahmet kardeşim ,burdan çetleşir gibi olduk ama idare et artık :)kastettiğim lsd nedir ?sorusunu detaylı açmandı şöyle birşeyde var insan vücudunda hizmetetmekle mükellef varlıklarda vardır ve bunlar elektrik yüküyle çalışırlar bunlar zararsız olan ilahi emri tahakkuk eden bir nevi kanalizasyon sistemlerimizde dolaşan varlıklar diye düşünebiliriz bunu ,ama diğer yandan bu 4. boyuttakinin gelip seni etkisi altına alabilmesi ancak ense kökünle mümkün ,islamın bize bahşetmişolduğu rabbimizin lütfu olan abdest vücudu topraklama işlemine tabi tutmakaslında ,vücuttaki elektrik yükü ne kadar az yüklenmiş ise okadar nötr okadar rahat ve fonksiyonelleştiriliyorsun ,velakin ense kökü süreklinötralize işlemine tabi tutulmayan bir alıcı omur ilik soğanı… Devamını Oku »

ahmet bekki
Ziyaretçi

insallah kardesim, boyle olmasi guzel bilgi akisi ve deneyim paylasimi soz konusu.

ista deccal anlattiklerimizin butunu olan organizasyon(UFO)(unuted future organizatoın) hizira sith lordu benzetmem ise anlatmasi zor bir durum en iyi serhat abimiz anlatabilir bildigi kadarıyla ama hizirin bir gemi batirdigini unutmayalarim. hz. musaya hizir kendi hayat hikayesini anlarmis yolculugu ile ama nedir ki hz. musa bile o an uyanamamıs… o yuzden nesiller dna.. simdi bizim zamanımız.. insalari gorunuslerine gore yargilamayalim bu bize yeter o zaman anlayabiliriz. biraz hiziri…

ahmet bekki
Ziyaretçi

serhat ustamız tele-vizyonda yardirdikca paylasim artacaktır

SUYOLU
Üye
SUYOLU

merhabalar secretkey ve Ahmet bekki kardeşler, kardeşler dedim kusuruma bakmayın Müslüman Müslümanın kardeşi olduğu için o şekilde hitap ettim ama yine de şimdiden özür dilerim. benim anlayamadığım bunların olması mı gerekiyor şayet olması gerekiyor ise neden oluyor ve nasıl engellenir? engellenme durumu varsa neden bu zamana kadar birileri çıkıp da konuşarak insanları bilgilendirmediler? Siyonist düşünce deccal veya şeytan bugüne kadar hiç boş durmamışlar ve insanları dini açıdan, kültürel açıdan, aile bağları açısından, bağlılık ilkesinden ve törelerimizden uzaklaştırmışlar. gerçi bir çok alim dünya müminin zindanı kafirin cennetidir demişlerdir. ama benim anlamadığım konunun özü Lilith’e mi yoksa şeytanın secde meselesine mi dayanıyor?… Devamını Oku »

secretkey
Ziyaretçi
secretkey

Esirgeyen ve bağışlayan gözlerin hain bakışlarını ve kalplarde gizli olanı bilen Allahın adıyla selam sana su yolu kardeşim bir müddet nete gelemedim “De ki: Hamdolsun Allah’a, selâm olsun seçkin kıldığı kullarına!” (Neml 27/59). Ölen insan uğurlu, yani amel defteri sağdan verilecek insanlardan ise yatağında selâmlanacaktır: “Ey uğurlu insan, sana se­lâm olsun!” (Vakıa 56/91). Bu selam doğrudan doğruya Allah tarafından ve­rilecektir, ama müfessirler bunun Azrail vasıtasıyla verileceğini söylemek­tedir. Yasin suresinin 58. ayetinde cennete girenlere Allah’ın selâm vere­ceği belirtilmektedir: “Onlara merhametli rabbinin söylediği selâm vardır.” Rabbine karşı gelmekten sakınanlar ise bölük bölük cennete sevk edilir, oraya varıp da kapılar açılınca bekçileri onlara:… Devamını Oku »

ahmet bekki
Ziyaretçi

Suyolu, sulandirma kardeş; icindeki soruyu sorduranla yuzles!
Bakalım basarabilecek misin?
.
Sen en iyisi mavi japi sec 🙂

hemicuda
Üye
hemicuda

Hangi Kürdistan ? Amerika’nın Kürdistanı mı yoksa Rusya’nın Kürdistanı mı ? Kadim Pers ırkı ile kadim Rusya’yı pek hafife alıyorsunuz Serhat Bey.

Amerika’nın ve İngiltere’nin ipi ile dünya tarihinde kim kuyuya inmişte ordan çıkabilmiş ?

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →