Yazar: 18:10 Manşet Haberler, Özel Haber • 2 Yorum

Babasını Aratmayan Vahşi: Beşar Esad

Geçtiğimiz günlerde Esad’a bağlı kontrgerilla denilen terör grupları Banyas ilçesine bağlı El-Beyda köyünde yüzlerce sivili kadın-çocuk-yaşlı demeden katletti. İlginç olan ise bu durumun büyük medya kuruluşları tarafından pek önemsenmemesi.
 
Katliam, Hafız Esad zamanında da rejimin pis işlerini yapan tecavüzcü, bebek katilleri Şebbihalar tarafından gerçekleştirildi. Katliamda yüzlerce sivil ölürken Beşar Esad’ın, babası Hafız Esad’ın yolundan gittiği bir kere daha anlaşılmış oldu. Hatırlanacağı üzere Hafız Esad, Hama’da binlerce sivil insanı sadece 3 gün içerisinde katletmişti. Oğlu Esad ise ondan aşağı kalmamak için uğraşıyor. Zira yaptığı bu son katliamda 500’ün üzerinde sivilin öldüğü tahmin ediliyor.
 
Anahtar.tv olarak bu katliamı nefretle kınıyor ve kamuoyunun buna sessiz kalmamasını diliyoruz.
 
Yapılan katliamı net olarak gözler önüne sermek için yayınladığımız fotoğraflara herhangi bir sansür uygulamayacağız.
 
Şebbihalar kimdir?
 
Şebbihalar, diğer adıyla Şebbiha milisleri, genellikle katil, suçlu kişilerden oluşan ve rejime bağlı bulunan paralı terör gruplarıdır. Rejimin pis işlerini ve katliamları gerçekleştirilen bu gruplar, “olaylarla ilgili rejimin bir ilgisi yok” izlenimi verilmek için kullanılıyor. Birçok yerde sivil insanları katleden, çeşitli iğrenç işkencelere maruz bırakan ve tecavüzlerde bulunan Şebbihalar’ın sayısı hakkında ise net bir bilgi yok.

 

[flagallery gid=1 name=Gallery]

Anahtar.Tv

(Visited 5 times, 1 visits today)
Kapat
Yandex.Metrica