Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Analiz  >  Güncel Yazı

ANAHTAR.TV BİR YAŞINDA

Tarafından   /  20 Mayıs 2012  /  3 Yorum

No Gravatar

 

20 Mayıs 2011’de, yani bundan tam bir yıl önce internette makale, özel haber ve röportaj yayını yapmak üzere yayın hayatına başlayan Anahtar.tv’de ilk yazımızı yayınlamıştık. Ve içinde bulunduğumuz 21. yüzyılın küresel politik ve ekonomik sistemini analiz edebilmek için bu sistemin yapı taşlarının döşendiği bir 1900’lerin, yani geride bıraktığımız 20. yüzyılın önemli olaylarını doğru okumamız gerektiğine dikkat çekmiştik. Ve böylelikle büyük resmi izlediğimize işaret ederek yayıncılık perspektifimizi ortaya koymuştuk. Aradan bir yıl geçti. İzleyicilerimizin gösterdiği ilgi ve teveccühün bize verdiği motivasyon ile yayınlarımızı günden güne artan bir kararlılıkla sürdürüyoruz.

Tarihte önemli kırılmaların yaşandığı ve dünyanın gidişatının yönlendirildiği dönemler vardır. Biz içinden geçtiğimiz dönemin de işte o tarihsel kırılma noktalarından biri olduğuna inanıyoruz. Yeni bir dünya şekilleniyor. Ancak bu şekillenme eskisi gibi Batı merkezli bir şekillenme değil Doğu merkezli bir yeniden yapılanma olarak tanımlanabilir. Ve bizler de yaşadığımız coğrafyanın bize kazandırdığı bir avantaj olarak bu yeniden yapılanmanın merkezinde bulunuyoruz. Hem Türkiye’deki hem de dünyadaki bu değişimin, önümüzdeki yıllarda da hızla devam edeceği öngörülebiliyor.

Türkiye’nin, darbeler ve iktisadi buhranlarla dolu tarihini artık geride bıraktığı, çok büyük gelişimlerin yaşandığı ortada.  1. Dünya savaşından sonra aynı coğrafyada yaşamamıza rağmen neredeyse tüm bağlarımızın koparıldığı ve düşmanlaştırıldığımız toplumlarla aramızda yeni entegrasyonlar gelişiyor. Dolayısıyla Orta Doğu değişiyor ve bu, dünyanın geri kalanına sirayet ediyor. Dünya siyaset sahnesine soğuk savaş döneminde, oyunlarını izlemeye alışık olduğumuz Amerika ve Rusya’nın haricinde yeni güçlü aktörler çıkıyor. Bunlar yaşanırken, sistem mimarları olan kutuplar arasında, tüm şiddetiyle gizli bir savaş sürüyor.

Böyle bir ortamda yayıncılık yapmanın önemini bilerek; sadece fizik verilere değil metafizik verilere de değinerek; tabulara karşı çıkarak; tüm ideolojilerden bağımsız kalıp insanı merkeze alarak; hakkaniyetli olmak adına tüm kurumlarla, kişilerle ve toplumla ters düşmeyi göze alarak sürdüre geldiğimiz yayıncılık anlayışını muhafaza etmek niyetindeyiz.

Gösterdiğiniz ilgi ve teveccüh için teşekkür ederiz…

 

Hamza Yardımcıoğlu

Anahtar.tv

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
3 Yorum yazarları
YRDNR GLMSRayfer yazSemih Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Semih
Ziyaretçi
Semih

Sitenizin 1. yılını tebrik ediyor ve hep bu çizgide devam etmenizi temenni ediyorum.

ayfer yaz
Ziyaretçi
ayfer yaz

birinci yılınızı kutlarım.ancak sizi ilginç konularınızla ekranda görmek istiyoruz.kaliteli proğramınızı özledik.selamlar

YRDNR GLMSR
Ziyaretçi
YRDNR GLMSR

Sayın Hamza Bey, Ne kadar da güzel yapmış, İnternet yayıncılığına başlamakla;
Hangi gün hatırlıyamıyacağım. Yorumlardan birisinde, Okudum. Yaklaşık şöğle bir cümlaydi. ” Bilmem kaç üniversite bitirmiş Yeni Yetmeler ….” diyordu. Nerede Genç var. Orada Dinamizm ve Yeni Taze Görüş var. Hap buna inanmışımdır.
İyiki varsınız.

Saygılar ve Nice Uzun Yıllar Yayıncılık Hayatınızın Devamını Diliyorum.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →