Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Bilim  >  Güncel Yazı

Kuantum

Tarafından   /  26 Eylül 2011  /  70 Yorum

No Gravatar

Yazılarımı okuyan arkadaşlardan bazılarında, anlaşılması aslında basit olan HIZIR konusunda fikir kargaşası izleri algıladım. Hızır’ın yaptığı olağanüstü işleri bir kulun yapamayacağını düşünerek ona Tanrısal bir rol biçme yoluna savruluyorlar.

Bu aslında yeni bir şey değil. Hızır da sadece İslâm’a ait bir karakter de değil. Geçmiş kadim uygarlıklarda izini sürdüğümüzde, Hızır’ın Tanrı gibi algılanmasına çok sık rastlıyoruz. Anadolu’daki birçok Hızır makamının antik devirde tabiat tanrılarına adanmış tapınaklar olduğunu görüyoruz. Bugün içinde veya etrafında Hızır makamı bulunan birçok caminin Bizans döneminde kilise, ondan önce ise tapınak olduğu biliniyor.

Kuran-ı Kerim’de işin doğrusu hem Hızır’ın hem de Zülkarneyn’in ağzından anlatılıyor. Allah’ın kapsayıp kuşattığı, yarattığı sistem içinde yapılan olağanüstü denilebilecek işler, sistemin izin verdiği ölçüler içinde gerçekleşebiliyor.

Bir konuyu anlayabilmek için, biraz uçuk da olsa bir model oluşturulabilir. Model sorularınıza cevap verdiği ölçüde geçerlidir. Tıkanırsa terk edilir. Ben de böyle yapıyorum. Herhangi bir konuyu derinlemesine anlayabilmek için çeşitli modeller oluşturuyorum. Bana yardımcı oluyorlar. Taraflı davrandığımda yanlış ve yetersiz olsa da modelimi savunmak istediğimi fark ettim. Tarafsız olunca ise, hatalı modeli terk etmem gerektiğini anladım. Bu sebeple, araştırmalarımın hepsine içlerinde bir miktar hata payı bulunduğu düşünülerek yaklaşılmalıdır. Mükemmel bir şeyin ancak Allah tarafından ortaya konulabileceğini biliyorum.

İnançlar aslında çok geniş kapsamlı kabul edilmiş kavramlardır. Onlar bütünlükleri içinde hayatın karşımıza çıkardığı sorulara cevap verirler, bize doğru ve yanlışı gösterirler. Çok sıkı kodlanmış oldukları için, bizi aynı zamanda hem dünyada, hem de ahirette yargılarlar. Aslında onlar Allah’ın bize lütuflarıdır, bize yardımcı olurlar. Genlerimiz vasıtasıyla onları atalarımızdan alıp geliştiririz.

Bir konuyu anlayabilmek için inancımıza aykırı görünen bir model oluşturup, modelin işleyip işleyemediğine bakmak ile, o modele angaje olup taraflı hale gelmek farklı şeylerdir.

Diyelim ki inancınıza ters olan ama sorduğunuz soruları cevaplayabilen bir modeliniz olsun. Ne kadar ikna edici olsa bile, inancınızdaki bilgileri o modele güvenerek terk edemezsiniz. Hatta daha ileriye gideyim; model mükemmel olsun, inancınızın yanlış olduğunuza sizi kesinlikle ikna etsin, yine de din değiştiremezsiniz.

Bir bilginin DNA haline gelebilmesini bilimadamları en az yedi nesil boyunca kaydedilmiş olmasıyla açıklıyorlar. RNA’lar yedi nesil boyunca kaydedilince, DNA olarak aktarılıyor, bize ulaşıyorlar. Kayıtlı bir DNA’yı iptal etmek istiyorsanız, onu yeni bir DNA ile değiştirmeniz gerekir. Bu işin en az yedi nesil, aynı titizlikle çaba gerektireceğini anlıyorsunuz değil mi? Bu sebeple peygamberler, eskisinin yerine getirdikleri yeni kayıtları özel bir sistem oluşturarak değiştiriyorlar. Bireysel gayretin ise uzun yıllara yayılması ve yeni gelen kodlamanın eskisinden daha mükemmel bulunması gerekiyor.

“Ben yanlışlarımı gördüm” diyerek, bireysel bir çabayla kimse dinini değiştiremeyeceği gibi, yeni kayıtlarıyla kendisini hem dünyada hem de ahirette yargılanmaktan uzak tutamaz, huzuru bulamaz.

Başkasının elindekini çalmak eski sistemde suç ise, ancak ve ancak size çok sağlam argümanlarla gelen yeni dininizde hırsızlık meşru hale getirilmiş ise ve içinde bulunduğunuz toplumun çoğunluktaki fertleri bunu onaylamış ise siz artık başkasının malını alabilirsiniz. Yoksa “ben yeni bir anlayışa ulaştım ve aydınlandım, bunu da uygularım” derseniz, kanunlar buna izin verse bile, kendi kayıtlarınız sizi yargılar ve cezalanırsınız. Hem dünyada hem ahirette azap görürsünüz. Kayıtlı Kuantum sistemini kandıramaz, eski kaydınızı yedi nesil geçmeden bireysel olarak değiştiremezsiniz. Peygamberler bunu sadece tek bir nesil içinde başarabilen özel insanlar olarak tarihe geçmişlerdir. Hızır Kuran-ı Kerim’de kul olarak anlatıldığı halde onu tanrılaştıramayız. Doğrusunu anlamaya çalışmalı, modelimizi revize etmeliyiz.

Kitapları indiren kaynak Allah’tır. Eğer bir kul, böyle bir kitabı çok ileri bir teknolojiyle yapabilir ve belki de böyle olmuştur denilecek olursa, bu yargı içinde bulunduğumuz inanç sistemine aykırı bir şey olacağı için, bizi farkında olmasak da rahatsız eder. Buna taraf olursak cezayı da hak ederiz.

Bilinçaltı hiçbir şekilde aldatılamaz. İndirilmiş kitapların başka bir kaynağı olabileceği düşüncesine destek olabilecek bir delil olmadığı için böyle bir düşünceyi modellemek bile doğru değildir. Desteği olmayan model hemen çöker. Bilinçaltımızda kayıtlı bulunan İslam inancına aykırı olduğunu bile bile, böyle bir inanca kendimizi zorlarsak, engellenemez rahatsızlıklar dizisi yaşarız. Bilinçaltı kayıtlarımız bizi normal platforma çekeceği için onunla devamlı kavga etmemiz gerekecektir. Bir türlü ikna edemeyiz. Bu durum baştan kaybedilmiş bir savaş gibidir.

Birkaç tane gizemi keşfedince aydınladım diyerek din değiştirme hevesine kapılacak arkadaşlara tavsiyem şudur: “Kendi kendinize boşuna savaşmayın, bu savaşı kazanmanıza imkân yok.”

Yeni keşiflerinizin yüzde yüz doğru, eski inançlarınızın yanlış olduğunu bilseniz bile dininizi değiştiremezsiniz. Çünkü kayıtlı sistem, sizin henüz aklınıza gelmeyen soruyu yeni modelinizi sorup cevap alamamış ve ikna olmamıştır. Peygamber olmadığınız için, eski sistemi bütünüyle kapsayacak yeni ve daha mükemmel bir model ortaya koyamayacağınız açıktır.

Öyleyse boşuna uğraşıyorsunuz. Yeni bir şeyler aramanıza hiç gerek yok. Sadece sizin olanı üst bilincinize yeniden öğretin.

Biraz felsefi oldu ama, bilmem KUANTUM’u anlayıp anlatabilmiş oldum mu?

www.anahtar.tv

 

70
Kimler Neler Demiş?

avatar
50 Yorum konuları
20 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
27 Yorum yazarları
okantayfun deveciSADDİ MADDİKuŞiKamsevda duman Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ömer Can Talu
Yönetici

Serhat abi, anlattığınız herşeyi anladım fakat model olarak verdiğiniz din değiştirmeye yani bir nevi fikir değiştirmede 7 nesil geçmeli diyorsunuz. Fakat günümüzde din değiştiren fikir değiştiren ve hatta hristiyanken müslüman olup sanki önceden müslümanmış gibi yaşayanlar var. Bunlar istisna olarak mı yoksa modeli çürüten nokta olarak mı algılamalıyız. Tabiki herşey Allahın hidayetindendir fakat bu noktada biraz kafam karıştı

onur
Ziyaretçi
onur

bu 7 yıl olayı hristiyanlıkta ciddi olarak yer alır.her nekadar başka bir dine inanırken din değiştirip hıristiyan olsanız bile,papaz efendiler yüzünüze güler ve isa seni korusun kutsasın vs vs sözlerle bir nevi hoşgeldin derler.ama aslında bazılarına göre 7.nesilden sonra bazılarına görede 3.nesilden sonra gerçek bir hıristiyan olabilirsin.ozamana kadar sadece eşikte bekleyen birisisin.bu,bilginin 7 yılda dna’laşmış olması, hali sanırım çok eski zamanlardada bilinen bir bilgi olsa gerek ki,zamanla bunu hıristiyanlığın içinede bu şekilde sokmuş birileri.

Bengi Su
Ziyaretçi

Hızır’ı anlamanıza yardımcı olmak için nacizane tavsiyem; kırklardan Op.Dr.Münir Derman’ın yazılarını okumanızdır. İnternette Hızır ve Münir Derman diye ararsanız pek çok yazısına ulaşabilirsiniz. Hoca, Hızır’la olan bir karşılaşmasını da anlatmaktadır yazılardan birinde.

hemicuda
Üye
hemicuda

Hızır yüksek teknoloji ile gelecekten gelen zaman yolcusu ise gelecekte hakim olan iradenin bir departmanı olması gerekir.Şimdiki özel tim gibi.

Yani birden çok zaman yolcusu olabilir.

Bunlar aynı anda aynı zamana ama farklı mekanlara gidebilirler.

Farklı zamanlara birden fazla zaman yolcusu olarakta gidebilirler.

Hızır bir kişimidir?

DENİZ AŞKIN
Ziyaretçi

slm.serhat bey.anlamadığım bir konu var.bir müslüman din değiştirip,hıristiyan olduğunda kuantum kanuna göre mutlu olamıyor.peki hıristiyan bir aileden gelen hıristiyan bir insanda müslüman olmadımı mutlu olabiliyormu.tşk.

hemicuda
Üye
hemicuda

Kuantum okuyup ya da dinleyip anladığım ama o an dönüp birine anlatmaya kalkışsam ne diyeceğimi bilemediğim kendime hani anlamıştın dediğim konudur. Göklerde yazılıdır derler buna ilahi adalet denir yani yaşadığımız ve yaşamadığımız evrenlerin fizik yasası. Üç semavi dinin kutsal kitapları vardır. Peki Tanah nereye oturtulur? Ya da Mitoloji ne menem bir şeydir(acaba onun şifreleri neler)? Aghartalar Misyonu gerçekmidir? Belki insanoğlunun geneline duyurulmaması emredilmiş başka bir kutsal kitap söz konusumudur? Din değiştirmek gibi derdi olmayan Deist(Deizm)bir bakışın modellemelere daha objektif yaklaşabilmesi daha olası değilmidir? Gök yüzünde İsa ile, Tur dağında Musa ile Elimde asa ile, çağırayım Mevlam seni Derdi öküş Eyyup… Devamını Oku »

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

Serhat bey hiristiyanlıkla ilgili sorduğumuz soruda bizi aydınlattığınız için çok tşk ederiz.Hiristiyanlığın gelecekte dinlerin islama göre sapma gösteren bölümlerini onaracaklarını söylemişsiniz.Anlamadığım bir konu var.Hiristiyanların din değiştirmeden hıristiyanlık adı altındamı müslümanlığı yaşayacaklar .Yoksa biz müslümanız diyebilcekler mi.Bir sorum daha olacak.Kuranı kerimde bulduğunuz papalığın sonu ile ilgili ayetleri sizin için sorun olmazsa açıklayabilirmsiniz.Serhat bey bana göre papalığın ve avrupa birliğinin çöküşü konularında hiç tereddüt etmeden yaptığınız araştırmaları doğru buluyorum.Avrupada ikinci bir reform dönemi yaşanacak gibi.Ekonomiye gelince görünen köy klavuz istemiyor.Komşumuz Yunanistan’da yaşanan kriz..zamanla diğer avrupa ülkelerine sıçrayacaktir.gerisi malum.

Cihan
Ziyaretçi

Burada Hızır a.s. konusuna değinmşsiniz.Bazı şeyler yazarak katkım olsun istedim.Üstad,hızırın fiziksel olarak geleceğe gidip geldiğinden bahsediyOrdu değilmi yazılarında yanlışmı acaba?Yani o kişinin hakkında bilgi edinmesi için fiziksel olarak zamanını değiştirmesi gerekiyor değilmi?Üstad böylemi söyledi yoksa yanlış anlaşılan bişeymi var? Öyleyse sıkı durun birtakım gizli bilgileri açığa vurmak zorundayım.Bundan böyle bilinsin ki sistemi okuyabilen veliler için zamanda gidip gelmelerine hiç gerek yok.Zira onlar şahsın geleceğine bizzat onlara yoğunlaşarak görebilirler.Hem geçmiş hem gelecek onlar için aynaya bakmak gibidir.Hz.Hızır’da okuyanlardan idi.Hz.Muhammed(s.a.s.)’e ilk gelen emir oku’dur. İlk örnekle işe başlayalım hemen.Bilindiği üzere Hz.Musa ve hz. Hızır beraberce yolculuğa çıkarlar.Hızır’ın bir şartı vardır.Ne yaparsa yapsın… Devamını Oku »

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

Serhat bey bu konuda haklı.O Kuranı kerimden yola çıkarak konuşuyor.Kelf suresinde oku ayeti olmadığını söylüyor.O zaman okuyarak hızır bunları söylemiyor.Kuranı Kerim çok büyük ALLAH tarfından gönderilmiş mucizevi bir kitap.Kuranı kerimde ALLAH nediyorsa biz ona inanmak zorundayız.Büyük veli zatlarada ALLAHIN izniyle Hızır yardım ediyordur.Kuantum bilmindede zamanlar arası yolculuk var.Rosen köprüleriyle oluyor.1400 yıl önce inen bu mucizevi kitabımız belkide Kelf suresinde Kuantum bilmine işaret etmektedir.

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

Cihan kardeşimiz Hızırı anlamk için kuantum kitabını okuması gerekiyor sanırım.

okan
Ziyaretçi

süper yazı gene teşekkürler abi. ama bildiğim mehdi arapça bilmicektir.referans vermıyım ama bu bılgı hergun tv de ıspatları ıle anlatılıyor.ozaman neyın kodlaması?neyın arapcası? dua evet o sekılde calısır o nota o soylem ıle.peki duyanın en eski alfabesi nedir?etrüskçe dir ve a b c dir bızım alfabemısdır.aslında ataturkumun de yaptıgı gibi maya deıl bılınen gıdılebılen tarıhte turklerın mu maya atlantıs bagıntısına bakmak ıcın falan filandır.ama temelinde ki budur.neden 18 sene ezan türkçe okutuldu bu araştırılsın.neden tanrı uludur?neden 22 25 aralık ekınoks zamanında kamer suresı ay bakıra donerde aslında gokyuzundekı en parlak sey kuzey yıldızı olur?? hızır ve zulkarneyn konusunu dıger konuda… Devamını Oku »

okan
Ziyaretçi

sümerce yazmışsınız siz kazım mirşan okusanız bu bilgiyi nasıl atlayabilirsiniz??? Günümüze dek elde edilen arkeolojik,mitolojik , etimolojik biyolojik ve tarihsel bulgular Etrüsklerin Asyatik ve TÜRK kökenli bir toplum olduğunu açıkça belgelemektedir. Bu belgeler dışında ETRÜSKLERİN TÜRKLÜĞÜNÜ VURGULAYAN etimolojik bulguların bir kısmını sizlerin bilgi ve eleştirilerine sunmak isterim. Değişik toplumların Etrüsklere verdiği adlar TÜRK,ASENA,TARHAN gibi Türkçe kelimeler içermektedirler. TURUSCHKA (Sank) : Türk TURETSKİ (Rus) : Türk insanı TURSİKİNA(Etr) : Etrüsk insanı TURSKİ (Sırp) : Türk insanı TURSCİ (Lt) : Etrüsklerin ilk adı (TURSKİ okunur) TUSCUS(Lt) : Etrüsk (TOSCANA : Tuscus kenti,TOSKANA,İtalya ‘da bir kent) TRUSCUS (Lt) : Etrüsk ETRUSCUS (Lt) :… Devamını Oku »

okan
Ziyaretçi

🙂 yalan yanlış derken abi?diyarbakır efsanesi hakkında hamza yardımcıoğlu da mesela aynı bakış açısını referans alıyo sanırım buda yalan yanlış?yani ne doğru tamam kuranı kerim doğru.hadis te sahih değil peki.sizin referans yada bu nerde yazıyoramı giricez?benım umrum değilki ne olmuş ne olmamış şimdi kalkıp mehdının kım oldugunamı bakıcaz.mesela dün akşamsa hadisi allahın kaderınden allahın kaderıne gıdıyorum dye soyledınız benım bıldıgım allahın kazasından allahın kaderineydi.cunku levhi mahfuzda kayıtlı olamaz ozaman.bısey yazılmıstır 120 .gunde kader belırlenmıstır ama statk ve dinamik kader vardır.sonunu yazar arasına insan KARAR VERDİĞİNİ SANIR AMA ONUDA BİLİR.levhi mahfuza cıkabılen peygamber nasıl okuyabılırdı ozaman?yada nasıl hızır mudahale ederdi.demektirki levhi… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

üstadım yukarıdaki cevabınıza mutabık olarak hiçbir açıklamanıza karşı çıkmak niyetinde olmadığımı belirtmek isterim.Kuran sonsuz bir bilgi kaynağı ve ondan çıkardıklarınızıda okuyup onaylamama gibi bir şansımız olamaz.Ne derseniz eyvallah deriz ancak bazı ufak nüansları da yazmamız size yanlış gelse bile gereksiz değildir.elbette eksik veya tam oturmamış ifadeler kullanabiliriz bilebildiğimiz kadarıyla siz de onu konuyla alakalı olarak tam yerine oturtamamış olabilirsiniz.Ama bu,onun olamayacağı anlamına gelmemeli. Hz.Hızırın orada (eredna,eredtü) yaptım derken nasıl yaptığını açıklıyormu size.Hem siz,dün akşamki yayında “O bunu yapıyordu yada biliyordu çünkü herşey gözlerinin önündeydi” dediniz yanlış hatırlamıyorsam.Evet bencede gözlerinin önündeydi bunu kesinlikle diyebilirim enazından.Diyelimki,Hz.Hızır ,siz onunla görüşmeye hazır olduğunuz zaman… Devamını Oku »

okan
Ziyaretçi

ama abicim sizde yazın bakış acılarımın mantıksızlıgını oturup tartısalım .bakın cerndeki tanrı parcacıgınıda acıklayabılırler 26 kasımda 10 muharremde yada 7 aralıkta.konusma zamanı uyanmak gerek.sizin gibi insanlar bundan sorumlu aynen hz yunus nasıl kaçamadı kavminden sizde hep yapıcaksınız cunku bı an gelıcek bızım gıbı sızı seven ınanan ınsanlar cıkıcak. ama şu hazır oldugunda gellir olayını bende anlamadım bir cocuk ıcın hazır olmak?i cocugu öldürdü cocuk nasıl hazırdı buna? hayır bazen diger tarafta olur yani iyi bir insanı koruyan kotu bırıde olabılır o dualite üstündedir. ördüğü duvarda mescidi aksa duvarı dıye bılıyorum belkıde buraktır.ama yıkıldıgında 3. dunya savası cıkıcak onu bılıyorum .kendı… Devamını Oku »

deniz aşkın.
Ziyaretçi

hocam sizden harika bir bilgi edindik.karadelikte zamanın ters aktığını ahiret aleminde ise her ikisinide imkan veren bir yapı olduğunu ve bizim isteğimize göre hareket edeceğimizi söylemişsiniz.Kuranı Kerimde bununla ilgili bir ayet var mı tşkler..

deniz aşkın
Ziyaretçi

birde etrüskleri ve kazım mirşanı araştırcam inş.çok merak ettim şimdi.

DENİZ AŞKIN
Ziyaretçi

çok tşk ederim serhat bey.biz bayanlar hep genç hep güzel görünmek istiyoruz..keşke bu dünyadada geçmişe gidebilsek..:))bazen hızır gibi geçmişe gidip yaptığım hataları yapmazdım diye hayel ediyorum.

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

çok tşk ediyorum serhat bey..

okan
Ziyaretçi

ya zaman aslında tersse 🙂 ya güneşin normali batıdan doğansa?bunu insan bilinciylede yapmak mümkün diye biliyorum zaten.karışık bir konu nerden baktığınıza göre değişir.zaman yukarıya göre ters akıyo şu anda .quantum fiziği ve astrofizikçi taşkın tuna da çok iyidir.takip edilmeli bence.mesela asıl önemli olan bir uzay teleskopu ile alfa cenruıoya baktığımızda onun 300 ışık yılı eski halini goruyoruz.belkı patladı yada başka bişeyler oldu belkide marduk diye bekledikleri her gezegene dikine gelen şeyde yolda belkide.nakur denilen hadisede bu zaten evrenin iğne deliğinden gecmesi.yoksa hz nuh okadar hayvanı kıbrıs kadar gemıye koymak zorundaydı.gen uzmanıydı aynı zamanda.bu zamanın ter skatığı kavramını şu sekılde ıspatlıyım… Devamını Oku »

DENİZ AŞKIN
Ziyaretçi

serhat bey anahtar tv de yecüc ve mecüc konusuna ne zaman değineceksiniz acaba.bir programınızda yecüc ve mecücün dünya dışından varlıklar olduğunu.ve dünyaya saldıracağından bahsetmiştiniz.inş.bu konuya değinirsiniz.merakla bekliyoruz.

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

hımm.ben geçen hafta cem tvde yayınlanan programınızdan sonradan haberim olduğum için izleyemedim.ama linkinizde yayınlamışsınız izledim.Çok tşk ederim ilgilerinizden dolayı.Anahtar tv’de bununla ilgili yazı yazarsanız çok mutlu olucaz.

Ayşegül Güven
Ziyaretçi

Merhaba Serhat Bey, Zaman yolcusu Hızır adlı kitabınızı çok beğenerek okudum. Çocukluğumda annem ve anneannem ile hıdırellez günü gül ağacının altına dileklerimizi koyardık. Bu alışkanlığı bu yaşıma kadar sürdürdüm ancak hıdırellez günü dışında Hz Hızır’ı hiç düşünmezdim. Ancak yaklaşık 5 sene evvel sıradan bir gün akşamüstü saatlerinde evimde daha önce hiç görmediğim ve tanımadığım genç bir erkeği gördüm. Mutfakta iş yapıyordum ve kafamı çevirdiğimde antrede sırtı duvara yaslanmış beyaz tenli yakışıklı bir erkek bana gülümseyerek bakıyordu. Nerden geldiğini, kim olduğunu bilmiyorum. Onu gördüğümde kalbim hızla çarptı ve gözümü kaçırdım. Tekrar aynı yere baktığımda yoktu ve bir daha da görmedim. Gördüğüm… Devamını Oku »

metin durali
Ziyaretçi
metin durali

Bir kaç soru — cevap sormak istiyorum. 1= Hızır bir peygambermi ? Kuranda ismi geçiyormu ? Cevap= Kuranda böyle bir isim geçmez. sadece Musa ve alim kul olarak geçen kıssadaki Musanın tabi olduğu (hızır) olarak anılmış ve yüzlerce yıl bu rivayetler sanki gerçekmiş sanki Kuranda varmış gibi binlerce senaryo üretilmiştir. Oysa Bu kıssada adı geçen Musa bizim hz. Musa ile ilişiği sadece isim benzerliğidir ve kesinlikle hz. Musa olduğunu açık eden tek bir ayet yada benzerlik yada bağ göremessiniz. Tefsircilerde burada geçen MUSA nın peygamber Musa olduğunu düşünmüş ve madem bir peygamber bu insana tabi oluyorsa demekki bir peygamberden üstün… Devamını Oku »

metin durali
Ziyaretçi
metin durali

Birde sevan kardeş çıktı ve insan üstü değil diyor. hımmm. gelecekten gelebilir fakat insanüstü olmaz. peki bizim sizin gibi bir insan ise ve insan üstü değilse niye ihtiyacımız var ona ? Şimdi birileride çıkıp efendim aslında dünya tersine dönecek 3000 yılında desede inanacakmısınız.? gelecekten adam gelecek. Hani kanıtın sadece koca bir HAYAL. AYNI AN! ın içinde yaşıyoruz ve kimse ne geri nede ileriden yani gelecekten gelemez ve böyle hayali bir şeyi pazarlayıp satmak bence yanlış bir şey. Birde olmayacak duaya amin var ve yandaşlar.. Yada doğmamış çocuğa don biçmek denir halk arasında. umarım kıssadan HİSSE alacaklar vardır

metin durali
Ziyaretçi
metin durali

Mesih gelecek diyenlerde sizin söylediklerinizi söylüyor yada beklediklerinizi… Hep bir yerlerden kuvvetli ve adil ve yardım eden birilerinin geleceği hayali vardır insanların. Bu sadece bir hayaldir. Gerçek dünyaya ne Mesih nede Hızır gelecektir. ^^Allahın sünnetullahında asla bir değişiklik bulamassın^^ ayetini açıp okuyun ve düşünün derim. (ahzap suresinde)

cihan
Ziyaretçi

okan yukarıdaki yazısında geçmiş ve gelecek yoktur demiş.Var lakin nasıl var.Bizim algılarımıza göre var.Ona zaman diyoruz zaten.Zamanın şekli ise bulunduğunuz boyuta göre değişir.dünya boyutundaki zaman ile rüyadaki zaman bu şekilde anlaşılır.Boyutların işleyiş düzeni zamanı belirler.Burada 10 saatte bitirdiğimiz bir işi , rüyamızda bitirmek dakikakları hatta saniyeleri almıyormu ? zamanda ileri yada geri gidebilmek için ise kuran’da bahsedilen sultan güce ihtiyacımız vardır.Ona allahın seçkin kulları olan veliler sahiptirler.Hz.Hızırda bir veli olduğuna göre istediği zaman dilimine rahatlıkla ulaşabildiğini hepimiz billiyoruz.Şu an için insanlık zaman yolculuğuna oldukça uzak görünüyor.tahmini bir hesapla bunun gerçekleşmesi için en az yüzyıl vakte ihtiyaç var.Eğer hz.hızır istemişse zaten… Devamını Oku »

ahmet artan
Ziyaretçi

Tnt de katıldığınız 10.08.2011 tarihli hayatın şifreleri programında yecüc mecüc konusu açıldı.Karadeliklerden bahsedildi zülkarneyn in güneşin battığı yer olarak karadelikleri işaret etmesi gibi.Düşündüğüm bir nokta var şu aralar isviçre cern de yapılan deneyde acaba atomları çarpıştırarak bir kara delik oluşturup o karadeliğin içinden yecüc ve mecüc kavimlerini hapis oldukları yerden çıkarmak olablirmi.Çünkü hz. Zülkarneynin ördüğü set bu tarz bir karadelik olabilir.Cern deneyinde kullanılan mıknatıslar ayette geçen bakır levha ve pişirilmiş katran olabilirmi siz daha iyi bilirsiniz.Programda 2010 olacak bir olay 2030 u hazırlıyor dediniz bu deney 2010 dan önce başladı ve 2030 gibi karadeliğin çıkmasıyla boyutlar arası kapı olarak tabir… Devamını Oku »

mehmet açıkgöz
Ziyaretçi
mehmet açıkgöz

serhat abi benim bir sorum var; hızır neden zamanda yolculuk ediyorki, insanların kaderi birer ip gibi örülmüş ortaya çıkan desende sorun mu varki, sorun varsa neden sorun çıkacak şekilde dizayn edilmiş. amaç insanların ders alması yada buna benzer birşeyse bizim elimizde neden hiç bir kanıt yok kanıt elbette kuran dır ama onada ilham olmadan anlamamız çok mümkün görünmüyor. hızır ın hikayesini siz çok daha iyi biliyorsunuz, yıkılan duvardan çocuklara geçecek hazine kimse bilmeden çocuklara geçecekse bu onların kaderine neden işlenmemişde hızır tarafından müdahele edilip bu şekilde bir olay gerçekleşmiş. demek istediğimi anlamışsınızdır, peygamberler insanlara mevcut durumlarında müdahele edip onlara seçme… Devamını Oku »

hasan kodaz
Ziyaretçi
hasan kodaz

Serhat abi şuan amerikada milyonlarca insanın izlediğibir dizi var adı da FRİNGE bu diziyi 2-3 senedir izliyorum.En sonda sizin zaman yolcusu hızır kitabınızı okudum o kadar çok sevdim ki bi kerede hiç durmadan okudum sonra 2. kere okudum.Gelelim bu diziye bu dizinin yapımcısı J.J.ABRAHAMS denen bir yahudi ve dizi aynen sizin kitabınızdakilerin benzerini içeriyor.Dizide zaman yolculuğu yapan gelecekten gelen GÖZCÜ denen şahıslar var. Demek istediğim sizin çıkarımlarınızın benzerlerini süpergüç olan amerika ve israil de çıkarmış,anlamış veya bulmuşsa böyle dizilerler insanları geleceğe hazırlıyorlar olabilir mi? Bu konuda ne düşünüyorsunu? Büyük güçler bu süreci önceden görüyorlarsa neler yapıyorlar?

yusuf demircan
Ziyaretçi
yusuf demircan

Serhat bey;kitaplarınızı büyük bir ilgi ile okudum..Sadece Hz.Yuşa A.S kabrinin açıldığında kemiklerinin yanında ” Ahit sandığı” nın olduğunu yazmışsınız.Benim kafama takılan peygamberlerin,velilerin,şehitlerin cesetlerinin çürümediği ile ilgili bilgilerimizden yola çıkarak; Hz.Yuşa A.S kemiklerinin bulunması bana ters geldi…Birde Hızır ile ilgili kitabınızda bahsettiğiniz ve Kur’an da da yer alan çocuğun öldürülmesi ile ilgili olayda aslında çocuğa gelecekte işlediği bir fiili önleyerek onu cehennem den kurtarıp,o fiili işlemesine engel olmasıdır.Sanki burda bir paradoks var gibi gözüküyor ne dersiniz..çalışmalarınızın aynı başarı ile devamı dileği ile…

Kemal Şen
Ziyaretçi
Kemal Şen

Selam ve Selam Kıymetli Serhat Bey öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum..Kitaplarınızı okudum..Ben yazar değilim ama 33 yıldır siz gibi Kainatı,Uzayı,Kur’an’ı gizemli görünen herşeyi ilmi bağlamda araştırıyorum ,okuyorum gözlemliyorum, sorguluyorum ,analiz ediyorum ve hep şu gerçeğe varıyorum..Allah kendinizi gizlemiş,ilimleri gizlemiş ve kullarının sorgulamasını,araştırmasını, hakikatlerinin sonsuz muhteşemliğini ve YARADAN olmanın TEKLİĞİNİ bize gösteriyor, öğretiyor, belletiyor her an, zaman, mekan ,konu ve durumda bunu bilmemizi onun YÜCELİĞİNE İTAAT etmemizi İMAN etmemizi istiyor..Hz Hızır yada Zülkarneyn farketmez hepsinin sırrı Allahın bize bu alemler ve kainatın insan odaklı yaratıldığının ve İMTİHAN dediğimiz sırrının algılanması için ” İki günü müsavi olan bizden değildir” Hadisi Şerifi ( ki… Devamını Oku »

Kemal Şen
Ziyaretçi
Kemal Şen

Cihan kardeş Hz Hızır İlmi LEDÜN’E SAHİP’dir..Veli olduğu için değil.. İlmi Ledün VERİLMEZ, bir haktır GİDİLİP ALINIR.. Allah nurunu dilediğine iletir. Kuran okumayan ALLAHIN NURUNA erişemez. Çünkü ayetle sabittir: Kuranın bir diğer adı NURdur. Bir diğer adı İLİM. Bir diğer adı HİKMET (pozitif bilimler anlamında).. فَوَجَدَا عَبْدًا مِّنْ عِبَادِنَا آتَيْنَاهُ رَحْمَةً مِنْ عِندِنَا وَعَلَّمْنَاهُ مِن لَّدُنَّا عِلْمًا Fe vecedâ abden min ibâdinâ âteynâhu rahmeten min indinâ ve allemnâhu min ledunnâ ilmâ(ilmen). Kehf Suresi 65.Ayet : “Derken indimizden bir rahmet ve katımızdan Ledünni bir ilim almış, kullarımızdan bir kul buldular”, Allah şöyle vahyetmemiş: “Katımızdan bir rahmet ve (yanında) ilim vermiştik”, diye… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

Kemal kardeş burada Kuran ayetlerinden bazılarını Allahın veli ismini açıklamak adına paylaşmış.Velilik ile ilgili bir takım şeyler yazmış.zaten bunlara karşı çıkan yok.Hernekadar bu konuda fazla şey bilmesede kendince katkı yapmaya çalışmış A.R.O. Ve lakin şöyle ki, ilmi ledünden bahsederek konuyu saptırmak suretiyle konuyu tamamen açıklayacağını sanmış.ama işler bu kadar basit değil.Veli,Allahın isimlerinden biridir(sıfat değil).Alim de isimlerden biridir.Veli olan biri alimde olabilir pekala.Üstelik kuran “okumak” bizim bildiğimiz anlamda gözle yazılı kitaptan okumakla alakalı değildir.Okumakdan okumaya fark vardır.Bunu alimlerde velilerde çok iyi bilir.İlmi ledün verilmez gidilip alınır derken,zaten gerçekten istemeden belli bazı şartları yerine getirmeden hiç bir şey ele geçmez.belli ki Hızır… Devamını Oku »

Kemal Şen
Ziyaretçi
Kemal Şen

Selam Cihan kardeş..Her düşünce fikir Kur’an lafzı hariç nihayetinde bir insan yorumudur..Bir fiikir başka fikre mutlak doğru kanıtı olmaz bu sebeble her insanın araştırması kendi bilgisi ilmi dahilindedir ve başka birisininki ile teraziye konup ölçecek bir değerlendirme makamı yokdur ölçütleride yokdur Kur’an dışında..Ben Kur’an’dan ayetler yazdım izah etmek için sizin bilginizi ölçmedim değerlendirmedim..Herkes kendi araştırması bilgisi dahilinde yazar..Sizin yazınızı okurken ben sizden daha bilgiliyim edası var bunu nefsinize veriyor yadırgamıyorum..Saptırmak gibi bir suçlama yapmanız ise bir niyet okuma göstergesiydi lafa bile gerek yok..Sınırı aşmışsınız azda olsa az önceki konuya bağlıyorum yine saygı duyuyorum buda sizin tavır ve yansımanız demekki!..” Her… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

est. hocam.Hernekadar siz beni çok yüksek egolu olarak algılamışsanız dahi aslında anlatmak istediklerim tam tersini ifade ediyordu . şahsınıza yönelik bir suçlama yoktu.Sadece orada Kuran ayetlerinden bazılarını yazdığınız için bildiğiniz yada bildiklerinizin bir kısmını izah etmek istedim.Elbette kendinizi savunabilirsiniz ve bu sizin hakkınızdır.İstesemde bu hakkınızın içine giremem.Yazdıklarım biraz havai ise kusura bakmayın.Yazdıklarım içinde ” hernekadar çok bilmesede” dememdeki kasıt aslında hiçbirimizin yeterince çok şey bilmediğimizin anlaşılmasıydı.Kendim bile o durumdayken size böyle bir suçlama yapmam sözkonusu olamaz.Sizi ne ile ve ne için suçlayabilirim ve bu benim ne işime yarayabilir.biraz düşünün lütfen.Doğrudur,yazdıklarım hoşunuza gitmemiş olabilir.tekrar affınızı rica ederim.kusura bakmayın…

Kemal Şen
Ziyaretçi
Kemal Şen

s.a
O zaman bende bir yanlış algılama olduysa ben sizden özür dilerim..Hakkınızı helal edin o zaman..

osman
Ziyaretçi
osman

mehdi konusunda yanlış bilğiler var mehdinin medinede yaşadıgına dair bir bilği yok daha dogrusu nerde yaşadıgı hakkında bir bilği yok sadece medine ve mekke arasında zuhur edecegi yönünde bilği var arapça bilmediği dogrudur kendisine görev bir gecede verildiğinde tüm ilimlere ve arapça bilğiye sahip olacaktır görev verilene kadar islami bilğisi yoktur

hüseyin
Ziyaretçi
hüseyin

serhat bey buraya acil cevap yazarsanız sevinirim kurandaki ayetleri yorumlarken tefsirlerden yararlanıyormusunuz ve isimleri nelerdir dayyi mekanla zaman devirler arası nda gitmenin bir bağlantısı var mı hızırla musanın buluşması ve birlikte gitmeleri tayyi mekan mı yoksa zamanlar arası geçiş mi kurandan zamanlar arası yolculukla kastettiğiniz musa as. ın uzun zamanlar gideceğim sözüne mi istinad ediyorsunuz yanlış anlamayın ama kuran açıklaması veya tefsiri malumunuz kişinin kendi re’yini kullanarak olmamaktadır .yani resulullah tarafından yasaklanmış ce cehennemle tehdid edilmiştir tefsirlerde buna işaret var mı ayrıca zülkarneyn as. in batıya fethederek gittiği en uç nokta atlas okyanusu olduğu ifade edilmiş ayrıca kara deliklere malumunuzca… Devamını Oku »

hüseyin
Ziyaretçi
hüseyin

daha doğrusu insanlar zamanlar arası geçişi konuşurlarken kabullenemiyorlar ve geçmişin düzeltilemeyeceğine inanıyorlar çıkardığınız zamanda yolculuk insanlara afaki geliyor benimde şu an için yazılarınızı okuyup değerlendirmeye zaman bakımından imkanım olmuyor

sevda duman
Ziyaretçi
sevda duman

Merhaba Serhat bey uzun bir zamandır ilgiyle takip ettiğim birisiniz. Hoşsunuz,yakışıklınız da aynı zamanda:)ve ele alıp yazdığınız konular ve konulara yaklaşımınız da çok ilginç ve çok güzel ahhh ahhhh bir de yazarlık öğrenseniz her şey dört dörtlük olacak:)))))İnanın kitaplarınızı okurken işkence çekiyorum hani o an yanımda olsanız işkence çekeceğime emin olun sizin kulaklarınızı iyi bir çekmeyi tercih ederim:)))))) Tüm bu şakalar bir yana ben edebiyat öğretmeniyim Serhat bey ve inanın eleştirilerimde son derece ciddi ve haklıyım.Yazarlık yönünüz maalesef ki sıfır.Örneğin şu “Zülkarneyn” kitabınız yazmışsınız da yazmışsınız.Aynı lafları aynı cümleleri aynı iddiaları temcit pilavı misali dönderip dönderip yazmışsınız.Hani o kitaptaki tekrarlamaları… Devamını Oku »

KuŞiKam
Ziyaretçi
KuŞiKam

Selamün Gavlem-mirrabbir Rahiym Sübhan(Hu )ve Teala ve Tekaddes hazreleriniz mahlukatı seelamlayışıyla selamlamak istiyorum sizi saygı değer ve pek muhterem hocam Öncelikle hayatta raslantı tesadüf diye birşey yoktur ,tevafuklar gelir bizleri bulur,bunlar ilahi kodlamanın ,sizin tabirinizle post modernize edilmiş tabirle kuantumun bir gereği ,bu zaten kaderin ilahi yasalaştırılmış hali Hani diyorsunaz ya bu genetik kodlama 7nesle sirayet eder ,ve senin bir etki alanın yoktur ,yedi nesle srayet ettirildiği hususunda size katılıyorum ,amma bunun yedi bakir sayısının =>yani tekilAllah ‘ın ilahi kanunları ve matematiksel kodlamalarının hep tekillik yasasına tabi olduğuna birçok örnekte şehadet etirdik Elhamdülilah,amma şurda bir ayrıntıyı atlamayalım Ahmet hocam bu… Devamını Oku »

KuŞiKam
Ziyaretçi
KuŞiKam

Hocam yazımda eksikler hatalar olmuş Sevda hocamız görmesin:) siz tamamlarsınız eksklikleri

Sürç-i Lisan ettim ise affola

SADDİ MADDİ
Ziyaretçi
SADDİ MADDİ

Hz Hızır’ın neyi nasıl yapabildiği, zamanda yolculuğu gibi hususların ne kadarının doğru olduğunu sadece ALLAH bilir. Bu bilgilerin bizlere pratik bir faydası da yoktur. Bunları bırakıp, faydalı ilimlerle uğraşmak gerekir. mesela, nükleer silah nasıl yapılır? Siyonizme karşı milletçe ne yapılır? CHP nasıl ortadan kaldırılır gibi. Türk nüfüsunun % 90 ından fazlası müşrik durumdadır. Kimse şirk koştuğunun farkında değil. namaz terk edildi. herkes anlamını bilmeden fatiha okuyor. gençlik tamamen cünup geziyor.

tayfun deveci
Ziyaretçi
tayfun deveci

selam

kuantum ve tasavvuf(kuran) ilişkisini savunan bir eğitimci,aslında dışarıda (gözlerimizle seyrettiklerimizin ) hiç bir şey olmadığı,evren,insanlar vb. hepsinin bilinçaltımızdaki hologram olduğunu söylüyor, bu konuda ne dersiniz?

Bunlar da ilgini çekebilir

Diyarbakır Mağaralarında Maya Sembolleri

Devamını Oku →