Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Politika  >  Güncel Yazı

Müştak Baba’yı Dinleyin!

Tarafından   /  19 Eylül 2011  /  143 Yorum

No Gravatar


Geçenlerde yazımı okuyan bir kardeşim; “En geç 2015’te kapıdan çıkalım” diyor.
Çok iyi niyetlisin kardeşim. Müştak Baba’nın öngörülerine temiz bir akılla yaklaştığın için böyle düşünüyorsun.

İçine girmekte olduğumuz yıllarda karşımıza öyle aldatıcı bir sistem çıkacak ki, kapıdan girildikten sonra, bir yıl bile geçince, senin bu sözlerin büyük bir çoğunluk tarafından “Vatan hainliği” damgası yiyebilir. 2013 yılı geldiğinde insanlar Viyana’yı fethetmiş gibi olacaklar. Onlara; “Dikkat bu bir tuzak olabilir” diyerek söz anlatabilmek dünyanın en zor işi olacak.

Müştak Baba, daha ileriyi göstermemiş olsaydı, ben de böyle düşünürdüm. Hazır bir fırsat yakalamışız diyerek “Irak’tan çıkalım” diyenlere “parazit yapmayın” diye cevap verirdim.

Fakat bu günlerde bizler geniş ve 200 yılı kapsayan bir sistemin sadece giriş bölümünü yaşıyoruz. 20 yıl süren bu ilk dönem 2030’daki kırılmaya kadar hemen herkesi topluca transa sokan gelişmelerle ilerliyor. Durdurulabilmesi çok zor!…

Osmanlı, şanlı zaferlerden sonra gerileme dönemine girdi. Toprak kayıpları geldi, yıkıldı, dağıldı. İçinden onlarca devlet çıktı; cumhuriyetimiz kuruldu. Yıllar süren sorunlar onun da yakasını bırakmadı. Bir türlü eski güçlü günlere dönemedik. Doğal olarak patlamaya hazır bir psikoloji birikti.

Aradan biraz zaman geçince İsrail tıkanıp artık ilerleyemeyince birden konjonktür lehimize işlemeye başlıyor. Hiç beklenmeyen şeyler birbirini izleyerek ortaya çıkıyor. Misak-ı Milli kolaylıkla anavatana katılıyor. Artık Müştak Baba “dikkatli olun” dese bile onu dinler misiniz?

Kimse dinlemeyecek!…

Bu sebeple olsa gerek, uyarılarını güçlendirme gereği hissetmiş olmalı. Uyarısını bir üst perdeye taşımış. “Küçük kıyamet” betimlemesini Irak’a giriş ile birlikte aynı satırlara nakşetmiş. 2030 tarihini de gizli bir teknik olan ebced ile korkunç yıkımın yılı olarak bize bildirilmiş.

Allah’ın bize bir koruyucu olarak emanet ettiği duygularımızı kontrol edebilecek miyiz? Onlara gem vurup bizleri yanlış bir yola götürmelerini engelleyebilecek miyiz?

Ya bize sunulan zehirli bir içkiyse? Ya önce zevk verip sonra aniden mahvedecekse? Tam 120 yıl bütün İslâm alemi bu sonu belirsiz macera sebebiyle, Mehdi gelip yaralarımızı sarıncaya dek acılar içinde kıvranacaksa…
Bütün bunlar bir aldanış olamaz mı? Kaledeki savunlmayı aşamayan dışarıdaki ordu kendisini güçsüz göstererek taktik bir kandırmaca oyunu yapıyorsa? Az bir kuvveti kalenin önünde bırakıp geri çekilip gizlenmişse? Kaledekiler aldanıp atağa geçince, önce kazanmış olduklarını zanneder, kaçanların peşine düşer. Çukurluk pusu alanına gelindiğinde ise herşey anlaşılır. Artık iş işten geçmiştir. Kazanıyorum zanneden yenilir, kale elden gider. Osmanlı’nın son kalesi olarak algılanan cumhuriyetimiz elden gedecek olursa, tam 120 yıl ayağa kalkamayabiliriz. 20 yıl süren sahte zafer birden korkunç yüzünü gösterirse ne yapacağız?

Küçümsediğimiz rakibin 700 adet nükleer başlığına sahip olduğu söyleniyor. İngiltere ve ABD’yi hiç hesaba katmıyorum.

Kapının, kaledekileri kandırabilmek için planlanmış bir tuzak olabileceğini düşünün. Karşı konulamaz duygulara hitap ederek yüzünü gösterdiğinde bu yazdıklarımı yazabilmek için birçok aşağılanmayı göze alabilmek gerekeceğini düşünüyorum. Şimdi yazıyorum ki temiz akıllılar o gün hatırlasınlar.

27 Kasım 2011…

Kapı açılıyor!…

Ordumuz Kuzey Irak’a girecek. Kaledekiler şimdiye kadar kendilerini koruyan tılsımı bozacaklar. Milletçe neler olup bittiğinin farkında olamayacağız, tam 2030’a kadar.

Müştak Baba 20 yıllık bu dönemi uyarılarla birlikte bu sebeple bize anlatıyor. Uyarıların kehanetlerinin arasında birlikte veriliyor olması, birçok insanın Müştak Baba’ya kulak verdiğini gösteriyor. Çünkü hiç etkisi olmayacak idiyse, neden yazmış diye sormamız gerekmez mi? Demek ki bana 2015’de çıkmalıyız diyen sevgili kardeşim gibi temiz akıllılar üstadı dinlemiş, tavsiyelerine kulak vermişler.

“2030’a kadar köprülerin altından ne sular akar” diyenlere söylüyorum. Müştak Baba divanını okuyun. Yıl yıl 2011’den itibaren yazdığı herşeyi görün. Tarihlerini bir bir bildirdiği şeyler sırasıyla gerçekleşirse, hala bu günkü kadar vurdumduymaz kalabilecek miyiz?

Tam üç yıldır kapı meselesini anlatmaya çalışıyorum. Bütün kitaplarımda 27 Kasım 2011’den itibaren gireceğimiz kapıya dikkat edin diyorum.
Eğer Müştak Baba gibi bir alimin iddia ettiği şeyler, önceki gerçekleşenlere ek olarak sırası geldiğinde tek tek gerçekleşiyorsa, daha ilerideki iddiaları için yeterince ciddi olarak araştırılmaları gerekmez mi?

Tesadüf olamayacak kadar yeterli sayıdaki bir dizi kehanetin sonunda büyük bir yıkım iddiası bulunuyorsa biraz durup düşünmek gerekmez mi?

Beni işin içine hiç karıştırmayın. Sadece Müştak Baba’yı dinleyin. Divan’a bir göz atın. Benim gördüğümden daha fazlasını göreceksiniz.
Müştak Baba‘nın divanına bakın.

www.anahtar.tv

 

143
Kimler Neler Demiş?

avatar
95 Yorum konuları
48 Konu cevapları
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
47 Yorum yazarları
KEMALOsmanmehd19Ertuğrul sanioğluSecRet_Key Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yavuzturk
Üye
yavuzturk

S.a
Tv de katildiginiz bir programda konu cok önemli bir yere gelmesine ragmen,degindiginiz o konuya pek aciklik getirmediniz.Ejder siiri icin bir saheser tanimlamasini yaptikdan sonra,orda Israil devletinin kurulus tarihlerinin verildigini söyledidiniz”israilin kendi topragi olmadan bir Devlet kurabilmesi icin aldigi kararin altindaki itici gücü aciklamis” diyorsunuz,bu ITICI GÜCÜN Israil Hazinesi olarak tanimlamis´oldugundan bahsettiniz ve orda konu baska yere kaydi,bu konuyu detayli bir sekilde aciklayabilirmisiniz.Itici gücü Nasil anltamis Mustak Baba.

mustafa abdullah
Ziyaretçi

serhar bey, yazılarını ilgiyle takip ediyorum. anlamak istediğim birşey var. gaybı yalnızca Allah’ın bildiğini ve dilerse bazı kullarına da bildirebileceğine ehl-i sünnet itikadınca inanıyoruz. şimdi müştak baba’ya da ilham edilmiş olabilir.lakin gerçekse bile bu kader-i mübrem midir? allah isterse yazmışsa bozup dilediği gibi başka hadiseler yaratamaz mı? saygılar…

ahmet kadir
Ziyaretçi

merhaba; Size ve Müştak Baba(k.s) ya inanıyorum.ama kaderinde önüne geçilemez ki… olaylara şöyle bir derinlemesine baktığımızda,bazı kazanımların bu kadar kolay olması insanı zaten şüphelendiriyor.daha şunun şurasında 9 yıllık bir hükümetin özellikle iç ve dış politikalardaki korkunç hatalarına rağmen,milletten gördüğü teveccüh ve dış politikadaki önümüze gelen fırsatlar insanı hayrete düşürüyor.(batıdaki ekonomik kriz,arap baharı adı verilen olaylar-ilk mi son baharmı görücez zamanla-çinin yükselişi,v.s bunlarda önümüze serilen fırsatlar)peki herşey tevafukmu,yada bizi idare edenler hz.mehdi mi? bu olasılıklara inanmıyorum. benim inandığım ;büyük deha M.K.Atatürk ün yıllar önce bu olayları tahmin edip, Yurtta sulh cihanda sulh diyerek Hz. Mehdiye kadar vatanımızın genişleme gayretini bırakmasını istemiştir.ve… Devamını Oku »

Hasan Ellialtı
Ziyaretçi

Serhat Bey, 2030 da yaşayacağımız hadiselerden biraz daha geniş perspektif açabilirmisiniz. Nedir bu nükleer bir saldırıyamı uğruyoruz. Toprak kaybetmeklemi yetiniyoruz. Büük bir savaşamı giriyoruz ? Çünkü şu anki hükümet iyi niyetlide olsa yeni osmanlıcılık kılıfıyla bizi aldatıyorlar sanki!

memet
Ziyaretçi

merhablar serhat beye şu iki soruyu sormak istiyorum
1- atatürkün ben vefat ettikten 50 yıl sonra açıklansın dediği bir mektup varmış öyle bir bilginiz var mı?
2- atamız zeki birisiydi kendisi matematiği iyi biliyordu ve duyduguma göre ebced hesabıyla yazılmış kitabı varmış türkiyenin bir olay karşısında ne yapması gerektigini bildiren yazılar var deniliyor işin garibi tayyip erdogan bu kitaba ulaşmış deniliyor sizce varmıdır öyle bir şey?

mehmet
Ziyaretçi

s.a s.ahmet bey müştak babanın bu olaylar ile şiirini herhangi birinin eline verseniz ne anlar bilemiyorum ama bir şey anlamayacagı kesin anlaşılmadıkca bu şiirlerin de önemi yok derken sayın Serhat Ahmet Tan bu şiirlerin nekadar önemli oldugunu kafamıza vurarak anlatıyor anlayana tabi,amerika ve avrupa ekonomisi zorda batmak üzereler bu durum ancak arap baharı ile orta doğuda çıkacak bölgesel yada geniş çaplı bir savaş bu sorunları çözer ekonomileri ve çıkarları tekrar rayına otutturur onlar adına tabii sanmasınlarki araplara bahar gelecek baharın felan geldigi yok kara kışa giriyorlar. iş orta doguya gelince olaylar gösterirki çok hızlı bir şekilde terör, israil ve rumlar… Devamını Oku »

mustafa
Ziyaretçi

Müştak Baba’nın 127 sayfalık Divanını ne zaman tam olarak yayınlamayı düşünüyosunuz ?

hemicuda
Üye
hemicuda

Türkiye tuzağa düşmek üzeredir. Hazar havzası petrollerine iki çıkış yolu var ya İran delinecek ya Türkiye. İran hem nükleer güç hem de arkasında Rusya var. Kürdistan’ın kurulması imkansız bu halka bunu kabul ettiremezsiniz.Gerekirse iç savaş çıkar gene de Kürdistan kurulmaz. Demek en güzel yol Türkiye’ye koçumsun diyerek İsrail’in eline sebep vermek lazım. İnsanlar buralarda yazarken atıp tutuyorlar ama İsrail ordusu ve sahip oldukları silah teknolojisi ile bizi yer. İş noktaya gelince şimdi bizim sırtımızı sıvazlayıp gaz veren U.S.A hemen İsrail’in tarafına geçecektir. İş bu noktaya gelirse bu işten çıkışın tek yolu İstiklal Muharebesinde olduğu gibi Rusya ile ittifak yapacak bir… Devamını Oku »

yavuzturk
Üye
yavuzturk

Israilin elindeki teknolji bizi yer bitirir cok haklisin.Birde bunu Bizim Millet anlasa

Umut
Ziyaretçi

bilgilendirdiğiniz için saolun serhat bey

hemicuda
Üye
hemicuda

Cumhurbaşkanı ve avanesine dediler ki;

Bizim ortadoğu politikalarımızı destekle,Suriye’ye posta koy,İran’a karşı füze kalkanına evet de hazır bizde çekiliyoruz bizim yerimize Kuzey Irağa gir çıkan petrolün %10-15 civarını da verelim,Suriye ile İran’ın arasına da kama sokmuş olalım hem de Suriye’yi makasa alalım,tabi PKK’nın kellesinide verelim,İsrail ile papaz ol bu da bahanen olsun(farkındaysanız USA hiç ses çıkarmıyor biz İsrail ile arayı kızıştırırken,Ankara patlayan bomba da AKP’nin ergenekonunun işi).

Zaten millet savaşa meraklı(nedense?) siz de misaki milliyi gerçekleştirmiş olur kahramanda olursunuz,gelecek olan ekonomik krizide böylelikle gölgeler bir sonraki seçimide rahat alırsınız.

Bu kadar havuç varken kim dinler Müştak Baba’yı?

Musa
Üye
Musa

Serhat Bey,

Şiirlerdeki şifreleri felan söylüyorsunuz.Timsah ve Ejder şiirinin tamamını buraya yazın da bir görelim şiiri ?

Betül
Ziyaretçi

Sayın Tan, şu ana kadar “İstanbul Başkent” ve “Dev Dağı” kitaplarınızı okudum. Genel olarak Müştak Babanın gelecek hakkındaki uyarılarından bahsediyorsunuz ama ne yapılması gerektiğine dair bir yorum getirmiyorsunuz. Sizce Türkiye Müştak Babayı dinlerse ne yapmalı? Kuzey Irağa hiç girmemeli mi yoksa girdikten sonra mı temkinli davranmalı? Türkiyenin durması gereken nokta neresidir size göre?

Cenk
Ziyaretçi

Gerçekten sizi uzun zamandır takip ediyorum ve birşeyi çok merak ediyorum. Müştak Baba divanında bir oynama yapılmış olabilir mi yani kitapta. Birde yabancı bir ülkede olsak böyle bir şeyin üstüne gidilir hatta sizi öğretim üyesi olarak bile davet ederdi üniversiteler. Türkiyede böyle bir teklifle karşılaştınız mı ?

hasan
Ziyaretçi

Sayın serhat ahmet tan,2023 kitabınızı 5 saat içinde resmen yedim,müthiş ve mükemmel bir kitap,yaptığınız hesaplamalar,normal matemetiğin üstünde gözüküyor,heleki kurduğunuz düz ve ters üçgen ler,ve tarihin ileri ve geri gidişi,bence ülkeyi yönetenlerin bunları okuması gerekir.
Ben herzaman Türkiye nin çok kutsal bir ülke olduğunu biliyordum,eminimki kutsal tabut da bu ülkede ve umarım bizde kalır ve korunur.Zaten ayasofya nın birçok gizemler barındırdığı biliniyor.
Bence Türk Milleti adına süper bir analiz ve uyarı yapmışsınız,sizin gibi insanlar sayesinde bu ülke,kıyamete kadar ilelebet payidar kalacaktır.Saygılar.

hasan
Ziyaretçi

Sayın ahmet tan, yazmayı unuttuğum birkaç şey daha var.Zaman yolculuğu olabilir diyorsunuz,tayon lardan bahsetmişsiniz,bence dünya üzerinde insanoğlu tarafından yapılan bir zaman yolculuğu şimdiki zamanda yapılmadı ve yapılamaz,neden derseniz takyon hızını geçen bir icat yapıldımı dünya üzerinde,ben duymadım yapıldı ise ve saklanıyorsa,bu zamanlar arsaında dolaşabileceğimiz ve olaylara müdahale edebileceğimiz anlamına mı gelir?Peki ileriye mi gidilir yoksa geriye mi? Yada her iki yöne demi? O zaman gaybı Yanlız Allah bilir,çürütülmüş olmaz mı? O zaman insanın dünyadaki imtihanı ne olacak,imtihana gerek yok,ileriye git,o zamanki haline bak,yanlışların varsa tedbir al,yanlışları yapma,eeee sonra ben iyi bir insandım,öldüm kesin cennete gidicem,bence bu iş çok ütopik olur.Siz… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

Zaman yolculuğunun kuramsal fizik ile irdelendiğinde prensipleri vardır. Kural şudur;Sizin için varolmamış bir zamana (uzay zaman) gidemezsiniz.Evrensel saat ile o anı yaşayanlar açısından geleceğe gitmek imkansızdır. Zaman yolculuğunun olabilirliği zaman yolculuğu yapılabilirmi diye araştırırken değil evrenin içinde yolculuk nasıl edilebiliri araştırırken bulunmuştur. Düşünsenize bir evin içinde oturuyorsunuz ama evin bir köşesinden diğerine gitmek 150 milyon ışık yılı sürüyor.Demek bu yolculuğu yapabilmenin tek yolu önce evi(evren)bulunduğunuz köşesinden terk edip sonra diğer köşesinden girebilmektir.Bunun başarılması ise evren terkedilip sonra tekrar girilirken farklı zamanlara giriş çıkış yapma imkanı verebilmesidir. Kısaca zaman yolculuğu zaman ve ışığın olmadığı yerde yapılan sonra zamana tekrar dahil olunan… Devamını Oku »

hasan
Ziyaretçi

Sayın Ahmet Tan,bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim,diğer kitaplarınızıda mutlaka okuyacağım,gerçekten müthiş bir vizyonunuz var.

sibel durur
Ziyaretçi

sayın Ahmet Tan,geçtigimiz ramazan ayında bir gece rüyamda tanıştım sizinle daha önce hiç görmedigim bir simadınız benim için ve beni bir savaşın içinden kurtardınız.Bir gün sonra sizi tnt de gördüm hayretler içinde seyrettim ve şuan bütün kitaplarınızı okumuş bulunmaktayım,ben size tüm kalbimle inanıyorum ve yazılarınızı mrakla bekliyorum.Müştak baba divanınında bizlere bir yol gösterici olduğuna eminim saygılarımla…

sibel durur
Ziyaretçi

Ahmet bey cevabınız için teşekkür ederim.Yorumunuz gerçekten dogru yolda ilerlediğimi bir kez daha gösterdi bana,sizin yazılarınızla bilgilenmekse en mükemmeli,daha öncede yakın gelecekle ilgili rüyalarım olmuştu ve ben rüyaların haberci olduguna inanıyorum.Yüreklerin ve dilin söyleyemediği gerçekleri kalemler yazarmış,kaleminiz keskin olsun saygılar…

memet
Ziyaretçi

türkiye k.ıraka giriyor tezkere meclise sunulacakmış Allah sonumuzu hayır etsin

Murat
Ziyaretçi

Ya herşey bi tarafa..müştak efendi nereden biliyormuş acaba..sizi tv den izledim kıyametin tarihini verdiniz..Allah’ın, kıyamet tarihini benden başka kimse bilemez dediği halde müştak efendi nereden bilebilir?? Yorumunuz nedir acaba

memet
Ziyaretçi

ben pek bilgili değilim ama kıyameti dünyanın sonu bitiş gibi algılamamak lazım şuan dünyanın nüfusu artıyor ve bu dünyanın kapasitesi 4 milyar insana yeterli olduğu söyleniyor serhat beyin araştırmasında kutupların yer değiştireceğinin bilgisi de vardır kehf süresi ve uyurlar hakkında araştırması var kuranı kerimi dikkatli okumak gerekir zaten kutuplar yer değiştirirse kıyametin kopması demek milyarlarca insanın ölmesi demek

Cihan
Ziyaretçi

Sayın Tan Yazdığınız kitapların neredeyse tamamına yakınını büyük bir ilgi,merak,hayret,haşyet ve hayranlıkla okudum desem belki inanmıyabilirsiniz 🙂 Daha fazla övücü şeyler yazarak sizi utandırmak istemiyorum.Lakin benim gibilerin okuması yetmeyebilir.Sayın Cumhurbaşkanına bir kitabınızı gönderdiğinizi yukarıdaki satırlarda gönderdiğinizi ve bunun incelendiğini yazmışsınız.Demem o ki ben nasıl kitaplarınızın tamamını büyük bir ilgiyle okuyabildiysem ve bu önemli bir konuysa,siz muhakkak suretle bu konunun hassasiyetine dayanarak bütün kitaplarınızı Cumhurbaşkanlığa ve Başbakanlığa göndermelisiniz.Özellikle başbakan okumalı.Madem ki sonraki cumhurbaşkanı,Şimdiki başbakan olduğu kuvvetle düşünülüyor.O halde başbakana lütfen bu kitapları gönderin.Emimki sizi anlayacak ve elinden geleni yapacaktr.Buna emin olun lütfen.Gerçekten de okurken nasıl hayret ve korku içinde kaldığımızı kendiside… Devamını Oku »

memet
Ziyaretçi

serhat bey melamiler hakkında bilginiz var mı bilemem bir iki defa biri vasıtasıyla denk geldi hep şiir tarzlı konuştuğu için anlamak zor olabiliyor mesela bir gün kıyameti sordum o dedi ki 2090 yılları söyledi ebced hesabını çok iyi bilir ama öğrettiği kimse yok bu dünya yeni bir yüzyılı göremeyecek dedi benim anladığım kutuplar yer değiştirirse milyarlarca insan ölecek anladığım kadarıyla birde bizim şanslı olduğumuzu düşünüyorum bu yer değiştirmede anadolu pek fazla zarar görmeyeceği söyleniyor EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR biz sadece öngörü tahmin edebiliriz en azından kendimize çeki düzen vermek gerekir hazırlık yapmak gerekir

Cihan
Ziyaretçi

Üstadım,yukarıda dünya dışından bir insan olduğunu söylediniz Zülkarneyn için.Yoksa bu,yüzyıllar sonra uzayda kurulacak olan kolonide doğan biri olabilirmi?
Birde, yecüc-mecüc konusu var sizin kitabınızda.Marduk ile dünya yakınlaştığı zaman saldırgan yaratıkların dünyayayı işgal etmesi şeklinde tarif etmişsiniz bu konuyu.Amerikan yönetmenlerin çokca işlediği bir konu.Halbuki böyle filimlerin ne kadar saçma olduğunu düşünüp seyrederiz.Akın akın gelip dünyaya dehşet saçacaklar aynen filmlerdeki gibi.Geçmişte de bazı dünya medeniyetlerine azap etmişler.Maya,inka gibi topluluklar bıraktıkları eserlerde bunu işlemişler.Diğer merak edilen konuda sanıyorum Atlantis’in gizemi olsa gerek.Dünya dışı yaratıkların (Marduk) Atlantisle bir ilgileri olabilirmi?
Saygılar…

Murat
Ziyaretçi

Kitabınızı okudum( 2023) Metal Fırtına tarzı bir kitap gibi olduğunu söylemeliyim..Çelişkilerle dolu olduğunu söylemeden edemeyeceğim…Örneğin; Kitabınızda verdiğiniz ayetlerde veya tevrattan örneklerde “kafir” diye bahsedilen CALUT-GOLYAT’ın Türk ördusu olduğunu tasfir etmişsiniz..bu bir çelişki değil mi? Kime göre kafir? tevratı anladıkta Kurana göre nasıl kafir ilginç..Diğer bir çelişki ise Nehiri nasıl AMBARGOYA benzettiniz..bir avuç içenler müstesna!!! kısa ticaret yapanlar..bu bana göre zorlama bir benzetme..zaten kitabın sonunda zaten siz de özeleştiri yaparak hayal gücünüzün geniş olduğundan bahsetmişsiniz..Veee en büyük çelişki, Yaratıcı, mekandan kovulmuş ALDATICIYLA (şeytan)nasıl tarihsel ayak oyunlarına girer..resmen şeytanın Allah’ı alt etme planından bahsetmişsiniz..size Hz. Muhammet ile şeytanın yaşadığı diyaloğu gözden geçirmenizi… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

Yahu Üstad,yukarıdaki yorumları okurken neler düşündüm: Bakınız,arkadaşlar yaptıkları yorumlarda kendi mantık ve zekalarından faydalanarak kendilerine has fikirler ve zaten olan biten budur gibisinden söylemler üretmişler.Gördüğümüz duyduğumuz öğrendiğimiz budur diyorlar kısacası.Milletçe bazı şeylerin farkına varamıyoruz lakin.ŞÖYLEKİ;aslında olan bitenlerin arkasında bambaşka sebeblerin bulunabileceği,bizim gördüğümüzü sandığımız şeylerinde çöldeki serap misali bizleri yanıltabileceği ve yanılabileceğimiz hiç aklımıza gelmiyor nedense.Milletçe çok akıllıyız ya,kafamızın dikine gitmekten çekinmiyoruz.Bas gaza şöför nasıl olsa gider araba mantığıyla bastıkça basıyoruz gaza.Arada bir lütuf olsun diye aramıza gelip dehasıyla çevresini aydınlatanlara karşı ise büyük bir kuşku ve inançsızlıkla bakabiliyoruz her nedense.Anlatılan Herşeyin kaynağı açıkca gösterilip,delilleriyle anlatıldığı binbir zahmetle yapılan eserlere ise… Devamını Oku »

memet
Ziyaretçi

mehdinin 300 3012 kişilik bir ordusu olacağı falan deniliyor hadislerden yani serhat bey mehdi dönemini bence doğru bulmuştur çünkü o dönem bayağı sıkıntılı inançsız bir sistemin olacağı söyleniyor ve düşünsenize israilin imparatorluk kuruyor ve 150 yıl sürecek bir imparatorluk zaten siyonistler kendi ırklarından kendi dinlerinden olmayan insanları köle gibi onların yenilmesi gereken bir mahluk olarak görmektedir.Serhat bey bence araştırarak güzel bir şey yapıyor tarihler belki tam tutmayabilir ama olayların olma ihtimali yüksek müştak baba bunları öğrenmiş ve görmüş olmalı ki bizlere yazılarını bırakmış Allah bize müslümanlara rahmet ediyor ki müştak babaya Allah izin vermiş olmalı ki yazması için günümüze kadar… Devamını Oku »

Murat
Ziyaretçi

Serhat Bey…

söylenecek çok şey var ama..araştırmalarınızı, harcadığınız emeğe büyük saygım var…kitabınızda ki sadece kaybolan kutsal emanet ve Kutupların yer değiştirmesi bana mantıklı geldi..onun sebebide kitapta açıkladığınız gibimi olacak oda tartışılır…
Yalnız günümüze hitap ediyor dediğiniz ayetlerin geçmiş tarihlerde yaşandığından eminim..özellikle bakara 246-250 ayetleri. Calutun ordusu geçmişte filistin topraklarında yaşayan Amalika kavmidir..dolayısıyla Talut’ta geçmiş israil komutanıdır..Zaten o ayette konuşan Calutun ordusu değil dua eden Talutun israilidir…

SAYGILAR

memet
Ziyaretçi

yazıma 3012 yazmışım 312 olacaktı. ben buradan herkese sesleniyorum serhat bey şiirlerin orjinallerini yayınlasa latin alfabesiyle yayınlasa bile ebced hesabını bilmeden hesap tarih yapamazsınız sadece olayları anlayabiliriz 72 tane ebced hesabı vardır zaten ebcedle ilgili kaynak yok gibidir birde serhat bey bu ebcedin usulunu anlatmamalı bunu kötü amaçla kullanmak isteyen olabilir ebced hesabı zor ve tehlikeli ebcedde kendi ismini hesaplayarak ölüm tarihinden tutun hayatınızla ilgili herşeyi öğrenebilirsiniz bence serhat beyi fazla zorlamayın yazdığı kitapları alın okuyun sonuçta serhat bey emeğini zamanını harcıyor 5-10 tl vermek çok mu zor ya

memet
Ziyaretçi

serhat bey bence de haklı bizler çok şanslıyız müştak babanın yazıya dökmüş olması bizim için bir nimettir ki bizim ülkemizde yani anadolu da özellikle bizler için dua eden tanımadığı insanlara dua eden derviş, Allah dostu var ama biz onlara baktığımızda onlar garib kimselere benzer mazlumdurlar yani öyle televizyonda orda burada görünenleri söyleymiyorum

üstün
Ziyaretçi

serhat bey bakara suresi 83’ten 90. ayete kadar okuduğunuzda ne anlıyorsunuz birde vaadedilmiş topraklar ifadesi kuranı kerimde hangi sure ve ayetlerde geçiyor sanırım maide suresi 21.ayette ki arz-ı mukaddes değildir

memet
Ziyaretçi

kuranı kerim üzerinden pek fazla tartışmaya gerek yok herkes okuduğundan ne anlıyorsa Allah ona ne kadar bilgi nasip etmişse onu anlar.SERHAT BEY bu suriye meselesi nereden çıktı savaş ihtimali bile gündeme geldi birde başbakan 2 seferdir israilin atom bombası var diyor acaba sizin bu anlattıklarınızdan müştak babadan bilgisi var gibi geliyor hem çok rahat hareket ediyor hemde isralin gücünü biliyor

memet
Ziyaretçi

serhat bey ben aralıkta inşaallah askere gidicem aklı başında komutanlar olursa bu bilgilerinizi paylaştırıp yaymaya çalışacam en azından askeri olarak kendimizi korumak güçlendirmek aklı başında olanların uyanık olmasını sağlayabiliriz

üstün
Ziyaretçi

ahmet bey bakara suresi 85. ayette ayeti tam yazmayacağım Allah(c.c.)buyuruyor ki:yoksa siz kitabın bir kısmına iman edip bir kısmını inkar mı ediyorsunuz bunu yapanların ereceği karşılık dünya hayatında rezil olmaktır. sizce israiloğulları kitap yani tevratın tamamına mı iman etmişlerdi yoksa bir kısmına iman etmeyip değiştirmişlermiydi şayet değiştirmişlerse cenabı hakkın buyurduğu gibi dünya hayatında rezil olacaklar kıyamette de azabın en şiddetlisine çarptıralacaklar eğer bu böyle ise kitabınızda yazdığınız gibi 150 yıl sürecek bir imparatorluk kuracaklar insanlığı temsil edecekler diyorsunuz sizce ayetle çelişmiyormusunuz?

Cihan
Ziyaretçi

Bunu yazmak bana düşmez ama gördüğüm kadarıyla üstadın Kuran’daki ayetlerle çelişecek bişey yazdığını sanmıyorum.Kendisi sadece şifrelerin çözümlemelerini yapıp uygun yorumlarını aktarmış.Yahudilerin İsrail devletini bir imparatorluk düzeyine yükseltmeleri tamamen kaderin cilvesidir.Şöyleki bunuda zamanında yaşamış kendi peygamberlerinin duasına borçlular.Yazarın şifrelerden çıkardığına göre,yahudiler şeytana uyup acele edip bu güce daha önce kavuşmak isteyecekler.Ancak bu şekilde zamanından önce elde edemeyecekleri bir devlet için birçok yanlış işlere imza atacaklar ve dolayısıyla bu açıdan zarara düşecekler.Dediklerimderimde yanlış varsa yazar düzeltebilir.En iyisi ilgili kitapları okumanda fayda var.Orada bütün sorularına cevap bulabilirsin…

hemicuda
Üye
hemicuda

Cevapla ikonu aktif değil aşağıdan yazıyorum. Kavramlar kayıyor ve dediğiniz gibi tam çözümlenmiş şeyler değil teori aşamaları. Şimdi sizin ile paralellik kurma anlamında;Big Bang denen olayın gerçekleştiği bir yer var.Burası Acun ya da Arş(doğru betimlediğimi düşünerek devam,hatalı ise gerisi boş olmuş olur). Acun içinde Bing Bang gerçekleşti ise birden fazla Bing Bang gerçekleşmiş olabilir yani Alemler(milyonlarca olabilir). Şimdi;İki boyutlu alemde yaşayan bir canlıyı yukardan bir el gelip tutup kaldırsa kendi alemine tepeden bakan kendiside iki boyutlu olan bu canlı üçüncü boyutu algılayamaz hadi diyelim algıladı(imkansız) bunu tarif ve tasvir edemez.Temel olarak algısız bir ortama düşer yani yok hükmünde bir yere… Devamını Oku »

üstün
Ziyaretçi

israiloğullarının cenab-ı hak tarafından lanetlenen dünya hayatında rezil olacağı söylenen kıyametde de azap üstüne azap göreceği söylenen bir kavim aldatıcı dediğiniz şeytanı kendilerine kılavuz ettikten sonra sizce hiç haklı zeminde olabilirler mi? ayrıca dünya hayatı diyor adet ve zaman kavramı yok mesele kimsenin mağlubiyeti isteyip istemediği değildir mesele cenab-ı hakkın ayetlerinde ne anlatmak istediğini anlayabilmek yoksa ben mağlubiyeti istemesem ne olacak ki cenab-ı hak onu öyle yaşatırSA ben ne yapabilirim ki size göre analmı değişirmi değişmezmi bilemem ama ayrıca son kitabınızın 121.sayfasındaki ELBAB kelimesinin tersten okunuşu BABLE olur BABEL değil kısaca benim anladığım israiloğulları şeytanla münasebette oldukları sürece haklı zeminde… Devamını Oku »

Cihan
Ziyaretçi

Rica ederim üstadım.Uzun zamandır doğru dürüst kitap okuyamama olayını sizin kitaplarınızı okuyarak aştım.Biraz hızlı bir süreç oldu zira ilgimi çeken şeyleri nedense bir karadelik gibi içime çekmekteyim 🙂 Hemicuda arkadaşımız ikiboyutlu birşeylerden bahsetmiş.Dediklerinden bişey anlamadım.Kusura bakmasın.Teori olan şeylerin geçerliliği ne kadar geçerli olduğu her zaman tartışmalıdır.Darwin zamanında evrimleşme diye bir kitap yazdığı zaman,herkes onun yazdığını tamamiyle doğru olduğunu düşündü.Ama kimse ne kadar doğru olduğunu sorgulamak istemedi.Aslında bir teori konusu olan hayvanların evrimleşmesi kuran’daki anlatımlara ters düşer.Çünkü yaradanın(o’nun)sonu,eni,başı yoktur.Her an ve her yerde hazırdır.Dolayısıyla istediği her şeyi istediği şekillerde her zaman yaradabilir.O’nun bir canlıyı evrimleştirerek yaratmaya ihtiyacı olamaz.Evet konu dağıldı gibi… Devamını Oku »

Murat
Ziyaretçi

Bakara 250. Ayet: Ve (Talut’un askerleri), Calut ve onun askerlerinin (ordusunun) karşısına çıktıkları zaman şöyle dediler: “Rabbimiz üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı (düşman karşısında) sabit kıl ve kâfirler kavmine karşı bize yardım et.”

Tefsir: İmam İskender Ali Mihr…

Serhat bey görüldüğü gibi ayet açık konuşan Talut ve askerleri..Kafir sözü geçiyor diye Müslümanlar söylüyor anlamı çıkmaz israillilere göre bizde kafiriz????

Murat
Ziyaretçi

“Kâfirlerin kavmine karşı yardımına muhtacız” diyenler, kalplerine îmân girmiş olanlardır. Bu savaş başlamadan önce; kavmin bir kısmı Talut’a, bir kısmı Hz. Davut’a mutlaka tâbî olarak mü’min olmak şerefine ermişlerdir. nehir olayından sonra ise ordunun bütün neferleri Allah’a ulaşmayı dileyenler olmuşlardır. Allah’a mülâki olacaklarına yakîn hasıl ederek inananlar, ordunun gâlip gelecek olan üyeleridir. Calut’un ordusundakilerin hepsi, kalplerinde küfür yazan kof bir korkuluk gibidir. Kalpleri karanlık, nefsleri tamamen afetlerden oluşan bir kâfirler ordusudur. Allah’a ulaşmayı dilemeyenler, o suyu içtikleri için ne yazık ki su onları güçsüz bırakmış ve düşman ordusunun karşısına çıkmak cesaretini kendilerinde bulamamışlardır. Ordudakiler önce tabutla sınanmışlardır. tabuttan etkilenenler, âmenû… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

Yukarıda kalan Atatürk’ün gizli vasiyetine cevaben, Böyle bir mektup var. Öncelikle bilinenin aksine hilafet kaldırılmamıştır.Halifelik ilga edilmiştir ve yetkileri devlete devredilmiştir.Yani Cumhuriyete. Burdan ne çıkar;İslam aleminin lideri Türkiye Cumhuriyetidir. Atatürk’ün vasiyetinin bir bölümünde hilafetin ne şartlar ve ne zaman devreye sokulmasından bahsettiği söylenir. USA ve Tayyip Erdoğan’ın peşinde oldukları husus bu. Arap baharı üniter islam modelini hayata geçirmenin ilk adımı olduğundan bu birliğin manevi liderliği hilafeti elinde tutan Türkiye Cumhuriyetine verilecektir.BOP aslında bu. AKP’nin kaderi bu.Ona nasip oldu.Bir vizyon geliştirdiği için olan biten birşey yok. Aslında bu rol Ecevite verilmişti(Fettullah Gülen ile yakınlaşması haybeye değil) ama sağlığının yeterli olmadığı görülünce… Devamını Oku »

hemicuda
Üye
hemicuda

İlaveten Atatürk’ün 1988 de açıklanması gereken vasiyeti Kenan Evren tarafından 25 sene daha uzatılmıştır.

Yani açıklanma zamanı 2013 yılıdır.

üstün
Ziyaretçi

serhat bey madem farketmiyordu kitabınızda da o şekilde yazılsaydı bunu yazmazdım. israil oğulları varsa bile kendilerine bahşedilen tüm kazanımlarını şeytana uyarak ve onun yolundan giderek ve halen daha gidiyorlar kaybetmişler ayetleri onun için size örnek verdim çünkü cenabı hak tarafından lanetlenmiş ve dünya hayatında da rezil olacakları söylenmiş bir kavim tıpkı maide suresi32.ayette olduğu gibi yani yeryüzünde fesat çıkartıyorlar ve çıkartmaya devam ediyorlar çünkü şeytanı kendilerinin önüne koyduğu bir hedefleri var burada maide suresi 33.ayet çok anlamlı oluyor bu doğrultuda 15 sene sonra israil oğulları fesat çıkartmayacak fesatı çıkartanlar türkler yani biz müslümanlar olacak yüzyıllarca israiloğullarını koruyup gözetlemiş daha doğrusu… Devamını Oku »

üstün
Ziyaretçi

daha evvelki yorumumda eklemeyi unttuğum bir hadisi de eklemek isterim huzeyfe,ebu hureyre,hz.Ali ve ibn-i Abbasın bildirdiğine göre hadis şöyledir:”Ahirzaman’ın harbi cihan harbidir çok kimselerin öldürüldüğü iki büyük harpten sonra bir üçüncüsü daha olacak ikinci cihan harbinin ateşini yakan ‘Büyük Reis’ künyesinde bir adamdır.”(El-Mehdiy-yul Muntazar Alel Ebvab) şimdi bu hadis sahih mi yoksa uydurulmuş bir hadis mi siz bunun uydurulmuş bir hadis olduğuna inanırsınız onu bilemem ama kaynaklarına(bildirenlere) ulaşılamıyacağı için bunu bilemeyiz ama doğruysa geriye kalıyor bahsedildiği gibi 2 büyük savaşın ne olduğu ve bir üçüncüsünün ne olduğunu anlamaya çalışmak yani benim açımdan tüm yorumlarımın doğrultusunda kitabınızda yazdığınız gibi 2 armageddon… Devamını Oku »

memet
Ziyaretçi

serhat bey bizim burada haklı iken haksız duruma düşebileceğimizi anlatmak istiyor gurur ve kibir şeytan işidir yani biz çok güçlüyüz rakibi küçümsersek tabiki mağlup oluruz dağılırız. yeni yorumlara bakınca türkler yok olucak tarih sahnesiden çekilecek falan bunları Allah bilir serhat bey kitabınada yazdı müştak baba türkiyenin az hasarla atlatmasını istiyor çünkü (son imam)mehdi a.s gelişini türkiye cumhuriyeti ile bağdaştıryor çokta üzülmek sıkıntı yapmamak gerekir

üstün
Ziyaretçi

serhat bey ayrıca bakara suresi 250.ayeti yorumlamanızda bana göre sıkıntı var ve yazdığınız gibi meal e 19 tane meale baktım hiç rastalamadım kendimde mevcut 3 tane ayrca internetten diğer meallere de baktım bulamadım ama olsun sizinki ye göre yapsak bile calut sebebiyle ordusu derken sebep olan calut ordusu derken 249. ayeti de düşündüğüm de ben talutun ordusu olarak anlıyorum çünkü kimin ordusu olduğu sizin meale göre muallakta kalmış gibi sanki insanların yorumuna bırakılmış gibi ama siz calut sebebiyle calutun ordusu dua ediyormuş gibi bir yorumda bulunuyorsunuz

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →