Yükleniyor...
Buradasınız:  Anasayfa  >  Politika  >  Güncel Yazı

KAPI: Yuşa tepesindeki Kaderimiz

Tarafından   /  10 Eylül 2011  /  18 Yorum

No Gravatar

Gizemli belgeleri inceliyoruz. Kendileri eski olan, içinde barındırdığı bilgiler ise geleceğe ait olan belgeleri…

Yanıbaşımızdalar, elimizin altındalar; oysa biz onların varlıklarından bile habersiziz.

Yuşa tepesine ne dersiniz?

Meşhur dev mezar İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısında bulunuyor. Yemyeşil bir ormanın ortasında, İstanbul’un en yüksek yerinde Kanuni devrinde tesis edilmiş. Tam 500 yıldır bizlere göz kırpıyor.

Beşiktaş’taki Çırağan Sarayının tepeye doğru olan kısmında türbesi bulunan Yahya Efendi tarafından keşfedilmiş.

Hızır üç kez rüyasına girip “git tepeyi bul” deyince Yahya Efendi 40 dervişiyle gidip dev mezarı ortaya çıkartmış.

Kazılan yerden gerçekte ne bulunup çıkarıldığı ise tam bir muamma…

Sonra Kanuni Sultan Süleyman’ın fermanı ile burası Yuşa A.S.’ın makam kabri olarak tesis edilip bugüne ulaşmış.

Aradan tam 300 yıl geçince ne değişmiş bilinmez; önce hiç ihtiyacı hissedilmeyen iki kitabe üç yıl arayla II. Mahmut Padişah olarak hüküm sürmekteyken asılıvermiş.

Kitabelerden birisi kabrin girişinde, yeşil zemin üzerine sarı yaldızlı Osmanlıca harflerle yazılmış. Diğer kitabe dev mezarın bulunduğu iç kısımda yan duvarda asılı. Rengi beyaz, mermer tam orta yerinden kırılıp iki parçalı bir görüntü almış ama Osmanlıca yazılar zarar görmemiş.

Yazılar rahatlıkla okunabiliyor. Bilseniz ne bilgiler var içinde…

Bizi hayrete düşüren, hiç alışık olmadığımız bilgiler var kitabelerde.

Gelecek zamandan bize seslendikleri çok açık.

Yeşil kitabede devamlı tekrarlanan sihirli bir cümle var.

“MAKAMI YUŞA İBN EL NUN DUR”

Bu öyle sihirli bir cümle ki, beyaz kitabede çapa olarak verilen sihirli 1700 rakamıyla işleme alınacak olursa aşağıdaki bilgiler, tarihleriyle ortaya dökülüveriyorlar.

  1. İsrail devletinin İsviçre’de kurulduğu Hicri 1368 senesi: Miladi 1897…
  2. İsrail devletinin Ortadoğu’da yaşamına resmen başladığı Hicri 1368 senesi: Miladi 1948…
  3. Ankara’dan İstanbul’a gelen Meclisin, Bakanlıkların ve Genelkurmayın Anadolu yakasının Karadeniz’e bakan bu bölgesindeki açılış tarihi olan Hicri 1435 senesi: Miladi 2015…
  4. İsrail’in yıkılacağı veya yıkılmış gibi görüntü vererek etkisizleşeceği, yönetilemez olacağı birinci devletinin son tarihi Hicri 1441 senesi: Miladi 2021…
  5. Durak noktası olarak verilen, Türkiye’nin Ortadoğu macerasına son vermesi gereken en ileri tarih Hicri 1441 senesi: Miladi 2021…
  6. Durak noktası aşıldığında başımıza gelecek olan “şiddetli şey”in yaşandığı Hicri 1452 senesi: 2029 veya 2030…

Mesajlar öyle çarpıcı tarzda oluşturulmuşlar ki ebced hesabıyla tarih veren sözler dikkatleri çekebilmek için istisnasız her satırda tekrarlanmışlar.

Satırların tasarımı hayranlık uyandırıyor. Yukarıda sıraladığım tarihleri her satırda karşınızda görebiliyorsunuz. Hatalı hesaplama ihtimali sıfıra düşürülmüş.

Tek bir fark bulunuyor.

Yeşil kitabede değişik cümlelerle her satırda hesaplanabilen kırılma yılı, mezarın içindeki beyaz mermer kitabede hiç bulunmuyor. Ne yaparsanız yapın. Beyaz kitabede küçük kıyametin tarihine ulaşamıyorsunuz.

İstanbul’a ve dolayısıyla Türkiye’ye korkunç yüzünü gösterecek olan her neyse sanki kaderden silinmiş gibi.

Beyaz kitabe bir başka kaderi açıklıyor.

Beyaz kitabe kendisi gibi beyaz ve barışçıl bir geleceği öngörüp bizlere bunun nasıl gerçekleşebileceğinin yolunu gösteriyor.

Beyaz kitabenin üçüncü beyitinin ikinci satırındaki dizelerin bir önerisi var…

Eğer Diyarbakırlı olanlar, evlenmiş oldukları kardeşlerine HÜRMET gösterecek olurlarsa güzel bir SON’a ulaşabilir, korkunç akıbet böylece silinebilir diyor.

Beyaz kitabeyi dinleyecek olursak PKK, toplumsal taban bulamayacak.

Bu sebeple girmek üzere olduğumuz KAPI’ya, yani Kuzey Irak’a hiç girmemiş olacağız. Buna gerek kalmayacak. Irak bay-pass edilecek olursa kader beyaz bir sayfa açacak. Kitabelerde kuruluş tarihi verilen İsrail ile kavga etmemizin zemini ortadan kalkacak.

Yeşil kitabenin bizi uyardığı korkunç akıbet olan küçük kıyamet silinecek. Hiç yaşanmayacak.

Ne güzel, değil mi?

Satır ne diyordu?

CÜMLE ZÜVARA DAHİ VİRE HÜDA HÜSNÜ HİTAM
(Benim gibi Diyarbakırlıların cümlesine, sahibi güzel bir son versin)

“Hüsnü Hitam” yani güzel bir son…

Güzel bir son olabilir. Bunu başarabiliriz…

Haydi, Yuşa tepesindeki ortası kırık beyaz kitabeyi inceleyelim.

Kitabenin mermeri ortadan kırılıp ikiye ayrılmış olsa da görevliler onu tamir edip tek parça hâlinde tutabilmeyi başarmışlar. Belki biz de ortadan çatlama sürecine girmiş gibi görünen geleceğimizi tamir edip tek parça hâlinde kalmasını sağlayabiliriz.

Kitabenin Osmanlıca yazılarında hiçbir hasar oluşmamış. Belki bizler de yazgımızı hasarsız hâlde tutabiliriz.

Gelin kitabeyi dinleyelim. Sonsuz zaman denizi içindeki bize göre gelecekte bulunan bir noktadan bize ulaşmış bulunan telsiz mesajına kulak verelim.

Deniz kurdu tatbikatına katılan donanmamızdaki telsiz konuşmaları gibi tasarlanıp bize ulaştırılmış bulunan bu garip mesaj şöyle son buluyor.

MÜHİMDİR TAMAM!

Ne Acayip şeyler var şu İstanbul’da. Hâl bu ki bizim hiç haberimiz bile yok!

 

www.anahtar.tv

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
17 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
17 Yorum yazarları
Aytekinzırr2erd2dilara ekereryunus emre yavuz Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
semih
Ziyaretçi

öncelikle çalışmalarınızı taktir ediyorum.Kuranda anlatılan geçmişi değerlendirme biçminiz hayranlık uyandırıcı.Sizin yorumunuzdan sonra birçok programda eleştirildiğinizi gördüm.eleştiriler mantıklı yada mantıksız.önemli olan yeni bir süreçte yeni bir tartışma ortamı oluşturabilmekti.Sorulması gereken bir husus var ”Neden Allah bunu anlatıyor ” yani neden zulkarneynin seddi nasıl ve neyden yaptıgı anlatılıyor ? bir sed yaptı artık onlar onu belirli bir süreye kadar geçemezde denebilirdi. Müştak baba hazretlerinin Hazreti ademin makamına gittiği oradaki çıkardığı hayat suyunun Kuranda bahsi geçen balığın düştügü suyla ilişkisi varmıdır.O su neden anlatılmıştır. Müştak baba sirilankaya neden gitmiştir. Sorular çok cevaplar yok. Benim sizden ricam 2023 de neler olacağını değilde Kitapda geçen… Devamını Oku »

memet
Ziyaretçi

Allah sonumuzu hayırlı eylesin güzel eylesin hepimiz dua edelim milletimiz için müslümanlar için güzel şeyler olsun

çimen
Ziyaretçi

Yüşa tepesi İstanbulda olduğuna göre yapılan uyarılar Türkiyeyi yakından ilgilendiriyor, Diyarbakır ile ilgili bir satır olması bunun 200 yıl önce yazılmış olması çok ilginç , Sayın Serhat Ahmet Tan yazılırınızı ve Kitaplarınızı büyük bir beyeniyle okuyorum son kitabınız 2023 Ülkemiz açısından çok önemli olaylardan bahsediyor yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

hemicuda
Üye
hemicuda

Yuşa tepesinde Hz.Yuşa’nın kabri yok.Yuşa tepesinde Bizansın elinde olan ve haçlı istilasından kaçırdıkları kutsal sandık gibi değerli materyaller var.(Serhat Ahmet Tan)

Benim Serhat Bey’in kitaplarından okuduklarımdan çıkardığım şöyle bir netice var.

Vatikan’ın kütüphanesi var keza Osmanlı’nın arşivi var v.b.Kendine yurt bulamamış olan İsrailoğullarının bu tür değerli evraklarını arşivleyecekleri bir yer yok.Kutsal Sandık ayaklı kütüphane.Hali ile zaman ilerledikçe bir sandığa sığmayacağı için ilk sandık sembolik olarak Kutsal Sandık.Kabrin 17 metre olduğu düşünülürse sandık sayısının birden fazla olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Yuşa tepesi Musevilik(dolayısı ile Müslümanlık) öncesinden beri kullanılan bir yer.İlkçağlarda burası Zeus tapınağı.Bizans döneminde ise Kilise.

Kısaca türbelik bir durum yok.

deniz aşkın
Ziyaretçi
deniz aşkın

Serhat bey öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum.kitabınızda Aradan tam 300 yıl geçince ne değişmiş bilinmez; önce hiç ihtiyacı hissedilmeyen iki kitabe üç yıl arayla II. Mahmut Padişah olarak hüküm sürmekteyken asılıvermiş.demişsiniz.bu kitapları asan gelecekten haber veren HIZIR mıdır.cevaplarsanız çok seviniriz tşkler.

halise
Ziyaretçi

dün yuşa tepesine gidecek oldum.

beyaz renkli içerdeki taş kitabeye baktım.

orda serhat ahmet in okuduğundan daha başka manalar da yazılı.

ordaki kitabeler bana çok sıkıcı olan gündem.

manzara bir-kaç saatliğine geçici bir resim.

hanımların allah ı bırakıp ortamdan-ambiastan medet ummak istemesi
ve allah tan başkasına yalvarması çok üzücü.

allah ın bir-kaç ayetleri orda dürüst ve az sayıdaki kimi insanlarda nakşedilmiş.

sadece insanlardaki bu ayetleri gördüğüm için sevindim.

Mehmet Oğuz
Ziyaretçi
Mehmet Oğuz

Sayın Ahmet Serhat Tan, Diyarbakır vurgusuna dikkat çekmek istiyorum… Diyarbakır Kudüs’ten sonra Yahudiler için en kutsal ikinci kenttir. Tevrat’ta adı Kalne olarak geçer… Diyarbakır surları kiliseleri köprüleri ve daha bir çok eski tarihi yapı onlarca masonik sembolle süslüdür. Davud Yıldızından Gamalı Haça, Sefirot ağaçlarından şamdan (monera) lara kadar. Ve bilmem biliyor musunuz (her ne kadar farklı ülkelerde ve bölgelerde de benzerleri olsa da) Diyarbakır’da tamı tamına 7 (kimi rivayetlere göre 9) ibrani peygamber kabri mevcuttur. (Enoch)Enüş, İlyas, (Ezekiel) Zülkefil, Elyase, (Jonah) Yunus, (Daniel) Danyal vs… Diyarbakır Çermik ilçesinde bulunan çok eski bir sinagogda yaşayan yoksul bir adama defalarca oturduğu yeri… Devamını Oku »

e bytu ren
Ziyaretçi
e bytu ren

öngörüm şudur: kürt sorunu bitecek! sorun çözülecek! barış olacak! k.ırak kuzeyi ile ilişkilerimiz daha da artacak neden mi? bir kültür-bir kültüre girdin mi? kültürü daha zengin olanın altına girer diğeri? k.ırakta hastaneler-okullar-inşaatlar yapıyoruz? mal-ürün-hizmet-teknoloji-bilgi satıyoruz? dolayısıyla bu bir ekonomik ve sosyal fetihtir bana göre? bugün durum gayet iyi yarın daha iyi olabilir? suriyeye gelince durum onun içinde aynı? bizim için engel İRAN ve IRAK merkezi Yönetimi belki olabilir? müslümanlık bağının çoğu engeli çözeceğini umuyorum….hz.danyal ve nejrah ‘a gelince hz.isa peygamberin tarsus,gibi birçok yere elçiler gönderdiği ,bu elçilerin hz.muhammedin geleceğini haber verdikleri YASİN süresinde anlatılır…. 7 uyuyanlar diye bilinen kehf süresinde… Devamını Oku »

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

Beyaz kitabedeki metnin tamamını koyar mısınız? Yeşil olanı buradan okunuyor ama beyaz kitabenin metnini göremiyorum. Ya kitabenin fotografını ya da çeviriyazı metnini yayınlarsanız sevinirim.

Sevim Bayer
Ziyaretçi
Sevim Bayer

Ahmed bey merhabalar…
haber Türk’de Kehf sursi çalışmalarınız izledim
Bende de Kehf sursinin 600 sayfalık bir tevil manası var bilgilerimiz uyuşuyor dilerseniz paylaşabilirim…
Saygıyla

Kasım Bilen
Ziyaretçi
Kasım Bilen

Serhat Abi senin bütün kitaplarını okumuş, hatta bazılarını tekrar tekrar okumuş, videolarını defalarca izlemiş biriyim. Müthişsin Abi, Allah güç kuvvet versin. Ayrıca şuanda PKK konusunda bir süreç yaşanıyor, yıllar önce söylediğin şey çıktı. “Benim gibi Diyarbakırlıların cümlesine, sahibi güzel bir son versin”.. bu güzel son verildiği zaman büyük felaketler gerçekleşmez demiştin. Dediğin gibi Kuzey Irak’a orduyla beraber girmek yerine barış yaşanıyor ve güzel bir son veriliyor. Çok şükür Rabbime.

yunus emre yavuz
Ziyaretçi
yunus emre yavuz

MİLADİ 19 TEMMUZ 1980 YILINDA DOĞDUM ( 19. 07.1980) cumayı cumartesiye bağlayan gece doğmuşum HİCRİ OLARAK 6 yada 7 RAMAZAN 1400 yılına (07.09.1400) tekabül eder.. Ben doğmadan anam bana 3 aylık , 6 aylık hamileyken ve doğacağım gece sabah rüyasına giren muhterem bir şahıs tarafından ‘’ oğlun olacak adını Yunus Emre ‘’ koyacaksın denir.. Velhaasıl kelam adımı Yunus Emre koyarlar.. Kuranı Kerimde 19 mucizesi denen bir olay vardır.. Bu yüzden sure ve ayetlerin yeri Yüce Yaradan ALLAH ( C.C. ) taradından öyle belirlenmiştir ki kimsenin sure ve ayetlerin yerlerini değiştirmeye ve Kuranı Kerim gibi bir kitap yazmaya gücü yetmez.. 19… Devamını Oku »

dilara ekerer
Ziyaretçi
dilara ekerer

yuşa peygamber in mezarındaki yazanlar gerçekmi zahide hanımın programındakileri izledim fakat sadece allah kıyametin ne zaman kopacağını bildirdi 2030 da kıyametin kopacağıbı söylemeniz biraz şüphe uyandırıcı orda yazanlara yalan diyemem böyle bir şey varsa

erd2
Ziyaretçi
erd2

on doğrunun içine bir yalan katılır ve bu on doğruyu bir yalana bağlarız ve insanların düşüncelerini değiştiririz

zırr2
Ziyaretçi
zırr2

bir peygambere yolu allah gösterir peygamberlerin özellikleri allahın varlığını tebliğ etmektir.Tüm insanlığa duyurmak ve tanınmak Hızırın özelliği yanlızca teslim olmuş,kullarına gözükmek,ve olaylara kat,i suretle müdahale etmektir.Daha doğrusunu allah bilir.Burada üstünlük gözetmek yerine, allahın adalet ve hükmünün kusursuzluğuna işaret edilmeli, peygamberin görevi başka hızırın görevi başka en doğrusunu allah bilir demek düşer bize hızır peygamberden üstün değil, peygamberde hızırdan üstün değil

Aytekin
Ziyaretçi
Aytekin

Üstat güzel hoş istanbul osmanlıca yönünden bir hazine içeriyor da…. bizlerin bunnu bu saatten sonra okuyup anlaması biraz zor ve geresiz. diyeceğim o dur ki; bu ülkede osmanlıca arapça farsça akademik eğitim ve ünvan almış kelli felli abiler var. nerede bu abiler onlar okyup tercüme etsinler. işleri nedir. bunun için ham maddeye veya yüksek teknoloji makinelere gerekyok ki… dünyanın en ucuz sermayesi beyin yeterli olabilir. acaba bu abiler başka işleri mi kendilerne meşguliyet edinmişler? EL İNSAF YAHU!!!!

Bunlar da ilgini çekebilir

Yüzde 10 “Ses Kes”

Devamını Oku →